ABA: Cirbes "zakucao" Makedonce, Zvezda stigla Cedevitu (VIDEO)

01.02.2016. 19:40
Maik Cirbes
Maik Cirbes / Izvor: MN Press

Odigrana i poslednja utakmica 22. kola regionalnog takmičenja, a slavili su crveno-beli, ubedljivo, sa 92:79.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su MZT u poslednjem meču 22. kola ABA lige, sa 92:79 (29:18, 19:22, 30:13, 14:26) i napravili značajan korak u borbi za drugo mesto na tabeli uoči plej-ofa. Ekipa Dejana Radonjića sada ima učinak 16/6, kao i Cedevita, s tim da su Zagrepčani bolje plasirani. Budućnost je sa 20/2 sigurna na prvom mestu.

PRITISAK ZBOG ZVEZDE: Cedevita preti napuštanjem lige

Takođe, pobeda u regionalnom takmičenju značiće za samopouzdanje crveno-belih uoči duela Evrolige sa Darušafakom u Turskoj (četvrtak, 19.30). Junak utakmice bio je Maik Cirbes, sa 28 poena (11 skokova, 2 asistencije). Inače, Radonjić nije uvodio u igru Terensa Kinsija (kako je pripretio Lokomotivi pročitajte OVDE), dok Kvinsija Milera nije bilo ni na klupi. Vasilije Micić je ubacio 12, a Nemanja Dangubić i Branko Lazić po deset poena. Micić je brilijrao u asistencijama, upisao ih je 12. Za tim iz Skoplja (braća) Uroš i Marko Luković dali su ukupno 37 poena, 20, odnosno 17.

Jedno od atraktivnih zakucavanja nemačkog centra možete da pogedate u klipu.

U utakmici u beogradskoj dvorani "Pionir" domaćin i gost su "rasporedili" četvrtine, pošto su prva i treća pripale Zvezdi, a druga i četvrta MZT-u. Crveno-beli su imali i prednost od dvadesetak poena, ali su u završnici gosti smanjili na deset poena razlike.

Minut ćutanja za Pajovića

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom smrti nekadašnjeg košarkaša Zvezde Veska Pajovića.

Zvezda je meč započela u dobrom ritmu, zahvaljujući poenima Marka Tejića (pet od prvih sedam), a veoma brzo je bilo i 13:2. Posle tajm-auta gosti su se koliko-toliko konsolidovali, ali su ipak u tim trenucima dominirali Vasilije Micić i Maik Cirbes. Nemac je prvu četvrtinu završio sa 12 poena, bez promašaja iz igre.

Makedonci su na početku druge četvrtine zaigrali nešto bolje u odbrani, a pogađali su Marko Ljubičić i Uroš Luković. MZT je posle tri minuta igre prišao na pet poena zaostatka (31:26), pa je Radonjić morao da zatraži tajm-aut. Posle prvih 20 minuta bilo je "plus osam" - 48:40.

ABA: Zvezda vodi na poluvremenu, nema jednog od junaka pobede nad Lokomotivom

Treća četvrtina je protekla u znaku Branka Lazića, Nemanje Dangubića i Cirbesa koga je Radonjić na kratko odmorio. Zvezda je na početku poslednje deonice vodila sa 78:53. Ipak, gosti iz Makedonije su u finišu meča smanjili zaostatak na 11 poena (89:79), ali to je bilo sve što je tim Aleksandra Jončevskog uspeo da uradi do kraja susreta. Meč je završen "trojkom" fenomenalnog Cirbesa uz zvuk sirene.