ABA LIGA: Zvezda prebolela Galatu i demolirala Zadar!

19.01.2015. 20:13
Boban Marjanović
Boban Marjanović / Izvor: Foto: abaliga.com

Crveno-beli su ostvarili i 18. pobedu u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda je u poslednjem susretu kola, savladala Zadar sa 93:66 (25:7, 19:28, 30:14, 19:17) i tako zadržali maksimalan učinak posle odigranih 18 utakmica. Posle sporog starta i vođstva gostiju od 5:0, crveno-beli su krenuli u kaznenu ekspediju I bukvalno samleli goste iz Hrvatske. Iako su dobili drugu deonicu sa 28:19, izabranici Anta Nazora bili su samo „nemi“ posmatrači u ovom susretu.

Veoma raspoloženi Dženkins zatrpavao je koš protivnika iz svih pozicija, dok je Stefan Jović rešio da u stilu Krisa Pola „rutinski“ odigra ovu utakmicu i na svom kontu zabeleži više dodavanja nego ubačenih poena. Marjanović je bio "tih" tokom celog susreta, ali je mu je na kraju nedostajao jedan skok za dabl-dabl učinak (15p, 9sk). Markus Vilijams je odlukom trenera odmarao na ovom meču. Bila je ovo odlična uvertira za susret sa Barselonom, koji se za četiri dana igra u "Blaugrarni" u okviru 4. kola Top16 faze Evrolige.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams, Rebić 5, Dangubić 6, Mitrović 4, Lazić 8, Blažić 8, Kalinić 12, Marjanović 15 (9sk), Tejić 5, Dženkins 16 (6/9 za dva), Jović 6 (10as, 6sk), Cirbes 8.

ZADAR: Ivanov 12 (6sk, 4as), Kraljević 10, Sango 3, Sirko, Spaleta, Ramljak 7, Bošnjak 9, Florens 12, Barać 13, Jurica.

TOK MEČA:

4/4 - 19:17 (93:66).

40. minut: Dangubić kao protiv Galate zakucava i oduševljava navijače u "Pioniru".

37. minut: Zadrani prave seriju 11:0, ali sve to prekida Branko Lazić trojkom iz ugla, 84:62.

31. minut: Dženkins "meša" protivnike kao od šale i asistira Tejiću, koji pogađa uz faul. 77:51.

3/4 - 30:14 (74:49).

30. minut: Stefan Jović je u poslednjoj sekundi pokušao u stilu Rej Alena za tri, ali je ostao zamalo kratak. Zvezda pred poslednju deonicu ima prednost od 74:49.

29. minut: Jović svojom desetom asistencijom na meču upošljava Kalinića, koji povećava na rekordnih 26 razlike, 70:44.

27. minut: Svojim 10. poenom na susretu, Kalinić diže na +20.

24. minut: Serija Zvezde od 9:0, primorava trenera gostiju Antea Nazora da zatraži minut odmora, 57:40.

23. minut: Posle promašaja Dangubića za tri, Dženkins odlično skače u napadu i postiže koš uz faul Florensa, 53:40.

Branko Lazić na utakmici protiv Zadra
Branko Lazić na utakmici protiv Zadra / Izvor: Foto: KK Crvena zvezda Telekom

2/4 - 19:28 (44:35).

20. minut: Marjanović iz okreta maši horog, pa Zvezda na poluvreme odlazi sa prednošću od devet poena.

19. minut: Prelepa kombinacija Jovića i Blažiča, koji lagano poentira za 44:31.

13. minut: Posle poena Baraća, Radonjić je primoran da zatraži prvi minut odmora na ovom meču, 29:20.

12. minut: Jović ispod ruke asistira Cirbesu, koji zakucava za 29:15.

1/4 - 25:7.

10. minut: Kalinić u poslednjim sekundama prve deonice postiže trojku bez koske i postavlja konačnih 25:7 posle prvih 10 minuta.

9. minut: Kalinić je sjajno istrčao kontru i na asistenciju Dangubića zakucao za najveću prednost Zvezde, 19:7.

7. minut: Seriju domaćih od 13:0, prekinuo je Kraljević poenima sa polu distance, 13:7.

5. minut: Slovenac je veoma raspoloženo krenuo u meč i još jednom pogodio van linije 6.75. Zvezda prelazi u vođstvo od 8:5.

2. minut: Nervozno su krenuli domaći. Posle početnih nekoliko promašaja, Blažič je pogodio otvoren šut za tri i smanjio na 5:3.