108.3399

ATP BUKUREŠT: Lajović i Tipsarević sigurni na startu

21.04.2015. 17:16
Janko Tipsarević, Ilija Bozoljac i Dušan Lajović u Dejvis kupu
Janko Tipsarević, Ilija Bozoljac i Dušan Lajović u Dejvis kupu / Izvor: MN Press

Naši Dejvis kup reprezentativci bez većih problema izborili su plasman u osminu finala.

Srpski teniseri Dušan Lajović i Janko Tipsarević zabeležili su pobede u mečevima prvog kola ATP turnira serije 250 u Bukureštu. Lajović je posle 70 minuta igre savladao Estonca Jirgena Zopa rezultatom 2:0 (7:5, 6:1), dok je Tipsarević istim rezultatom bio bolji od Italijana Tomasa Fabijana (6:4, 6:3).

Lajović je samo u prvom setu imao problema sa estonskim teniserom kojeg je "slomio" tek u 12. gemu prvog seta, da bi do kraja meča protivniku prepustio samo jedan gem i izborio plasman u drugu rundu u kojoj će se sastati sa četvrtim nosiocem Lukasom Rosolom

Siguran je bio i njegov Dejvis kup kolega Janko Tipsarević kojem je, doduše, trebalo nešto više vremena da izađe na kraj sa 207. igračem na ATP listi. Nekada osmi igrač sveta gubio je sredinom prvog seta 1:3, kada je osvojio dva brejka u nizu i serijom gemova od 5-1 stigao do prvog seta. U drugom je vođena velika borba do rezultata 3:3, da bi srpski teniser još jednom vezao dva brejka i stigao do trijumfa.

Tipsarević, trenutno 824. teniser sveta, na turnir je došao zahvaljujući "vajld karti" organizatora, a plasman u finale tražiće preko natežeg mogućeg protivnika, prvog nosioca Žila Simona.

Podsetimo, u ponedeljak je na istom turniru Viktor Troicki eliminisan u prvom kolu o čemu možete pročitati OVDE.