13.05.2014. 16:28
Novak-Đoković
Novak-Đoković / Izvor: Beta/AP

Drugi reket sveta trijumfovao je bez mnogo problema i prošao u osminu finala.

Novak Đoković je krenuo sa učešćem na ATP turniru u Rimu. U prvom kolu bio je slobodan, a u drugom je igrao sa Radekom Štepanekom.

Drugi reket sveta nije imao previše problema sa protivnikom i pobedio ga je sa 6:3, 7:5. Početak prvog seta nije nagovestio povoljan razvoj situacije po našeg igrača. Čeh je napravio brejk iskoristivši treću brejk loptu.  Već u sledećem gemu, posle 15 poena, Đoković je uzvratio istom merom i poravnao na 1:1. U šestom gemu, Srbin je ponovo oteo servis takmacu da bi na kraju iskoristio drugu set loptu i poveo sa 1:0.

U drugom setu viđena je izjednačenija borba. U trećem gemu drugi nosilac turnira napravio je brejk i poveo sa 2:1. U osmom gemu Čeh pokreće niz od četiri brejka obojice igrača da bi Srbin odbranio svoj servis na 5:5 i potom završio meč pobedom.

U osmini finala Đoković će igrati sa Kolšrajberom koji je sa 6:2, 6:4 prošao Robreda. Nagradni fond mastersa u Rimu je 2,8 miliona evra.