BUNDESLIGA: Dost i De Brujne deklasirali šampiona! (VIDEO)

30.01.2015. 22:27
Fudbaleri Volfsburga
Fudbaleri Volfsburga / Izvor: Reuters

U derbiju kola Volfsburg je pred svojim navijačima savladao Bajern sa 4:1.

Posle zimske pauze nastavljeno je takmičenje u Bundesligi i to na kakav način. Ekipa Volfsburga je na domaćem terenu deklasirala aktuelnog šampiona, minhenski Bajern sa 4:1.

Od prvog minuta susreta drugoplasirani tim Nemačkog prvenstva vodio je glavnu reč na terenu i znalački koristio svaki i najmanji kiks odbrane protivnika. Već u 4. minutu Dost je matirao Nojera i podigao publiku na noge. Velika borba se vodila tokom čitavog prvog dela ali je neposredno pred odlazak na odmor Dost još jednom poslao loptu iza leđa Nojera i doneo osetnu prednost svojoj ekipi.

Gde su stali u prvom tu su nastavili i u drugom poluvremenu ali se u tom periodu igre dva puta u listu strelaca upisao De Brujne golovima u 53. i 73. minutu. Bernat je pogotkom u 55. minutu samo uspeo da ublaži poraz Bajerna.