107.8514

Albanci šokirali Portugal u gostima, Danci savladali Jermene

07.09.2014. 21:10 19:57
Tanjug
Fudbaleri Albanije slave pogodak na meču protiv Portugala u prvom kolu kvalifikacija za EP u Francuskoj / Izvor: Profimedia

Takmičenje u Grupi I u kojoj igraju i naši reprezentativci, počelo je trijumfom Danske nad Jermenijom i šokantnim trijumfom Albanije na Iberijskom poluostrvu.

Fudbalska reprezentacija Albanije pobedila je u gostima Portugal rezultatom 1:0 u prvom kolu Grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Albanci su šokirali favorizovanog domaćina u Aveiru i pogotkom Bekima Balaja u 52. minutu odneli sva tri boda iz Portugala na startu kvalifikacija za EURO 2016. u Francuskoj. Portugalci su igrali u kombinovanom sastavu, bez najboljeg fudbalera sveta Kristijana Ronalda, što su gosti iskoristili i stigli do trijumfa.

Fudbaleri Danske slave pogodak na meču protiv Jermenije u prvom kolu kvalifikacija za EP u Francuskoj / Izvor: Tanjug

U prvom meču Grupe I u kojem će igrati i naša selekcija, fudbaleri Danske savladali su u Kopenhagenu selekciju Jermenije rezultatom 2:1.

Danci su osvojili očekivane bodove na startu kvalifikacija, ali su do njih došli posle velike borbe i preokreta. Jermeni su iznenadili domaćina vođstvom na startu drugog dela igre, kada je fudbaler Borusije Mkitarjan pogodio, ali su danski fudbaleri u nastavku zaigrali mnogo bolje i angažovanije, pa su prvo izjednačili preko Hojbjerga u 65. minutu, da bi zasluženu pobedu slavili pogotkom Kalenberga u 80. minutu susreta.