EP U PLIVANJU: Silađi četvrti, dve stotinke nedostajale za medalju!

23.08.2014. 17:38 17:50
Čaba Silađi u polufinalnoj trci na EP u Berlinu
Čaba Silađi u polufinalnoj trci na EP u Berlinu / Izvor: Tanjug

Sjajni momak iz Sente na svoj 24. rođendan nije uspeo da se okiti medaljom, pošto je u finalu discipline 50 metara prsno zauzeo četvrtu poziciju.

Srpski plivač Čaba Silađi nije uspeo da osvoji medalju u disciplini 50 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Berlinu, pošto je u finalnoj trci zauzeo četvrto mesto u vremenu 27,50 sekundi.

Silađiju su nedostajale samo dve stotinke, da se na svoj 24. rođendan okiti medaljom na Evropskom prvenstvu, za koliko ga je nadmašio trećeplasirani Slovenac Damir Dugonjić koji je plivao u vremenu 27,48 sekundi.

Novi evropski šampion u ovoj disiplini je Britanac Adam Piti koji je u finalu potvrdio dominaciju i otplivao još jednu sjajnu trku u vremenu 27,00 sekundi, dok je drugi bio Litvanac Giedrius Titenis sa 34 stotinki zaostatka.

Sliađi je bolje startovao trku u odnosu na Pitija, svog glavnog konkurenta do finala, pre njega je isplivao, ali su ostali konkurenti bolje poveli trku. Kako je trka odmicala, Britanac je silovito grabio ka zlatu, dok je Silađi lagano nadoknađivao zaostatak u završnici, imao dobru priliku da stigne do medalje, ali mu je ona izmakla baš za onoliko za koliko je Velimir Stjepanović nadmašio domaćeg takmičara Paula Bidermana u finalu na 200 metara slobodnim stilom.

Podsetimo, Silađi je slavio u prvoj polufinaloj trci u vremenu novog nacionalnog rekorda Srbije 27,33 sekundi, što je bilo drugo vreme u kvalifikacijama, 71 stotinku slabije od novog evropskog šampiona Adama Pitija koji je u drugoj polufinalnoj trci plivao u vremenu novog svetskog rekorda od 26,62 sekunde.