"Orlići" ubedljivo do pobede, ali još uvek daleko od baraža

09.09.2014. 17:00 19:21
Detalj sa meča kvalifikacija za EP U21 između Srbije i Severne Irske
Detalj sa meča kvalifikacija za EP U21 između Srbije i Severne Irske / Izvor: Foto: fss.rs

Što je bilo do igre i rezultata našeg nacionalnog tima, mladi srpski fudbaleri su ispunili, ali da li će to biti dovoljno za plasman u baraž za EP pokazaće mečevi poslednjeg kola u ostalim kvalifikacionim grupama.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Severne Irske rezultatom 4:1 (2:0) u poslednjem meču kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2015. godine.

U meču igranom na "Šamrok parku" u Portdaunu, "orilići" su zabeležili ubedljiv trijumf protiv nejakog domaćina. Naša nacionalna selekcija ovom pobedom takmičenje u Grupi 9 završila je na drugoj poziciji, iza prvoplasirane Italije, koja je deklasirala Kipar rezultatom 7:1.

Ovakvi ishodi mečeva poslednjeg kola znače da će naša mlada selekcija morati da čeka rezultate mečeva poslednjeg kola u ostalim grupama i nadati se da će se u slučaju povoljnih rezultata ipak plasirati u baraž za Evropsko prvenstvo 2015. u Češkoj.

Sjajnu partiju u meču protiv Severnih Iraca pružio je Slavoljub Srnić koji je postigao dva pogotka, u 36. i 56. minutu, dok je odličnu podršku imao u Aleksandru Pešiću koji je najpre "načeo" mrežu golmana Džonsa u 34. minutu, da bi potom dva puta bio asistent kod pogodaka našeg tima. Prvo je pripremio drugi gol Srnića, a zatim je uposlio i Filipa Kostića za 4:0 u 58. minutu. Jedini pogodak za domaćina delo je Rajana Brobela u 68. minutu susreta.

Plasman u baraž za Evropsko prvenstvo u Češkoj obezbediće pobednici deset kvalifikacionih grupa, kao i četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije.

GRUPA 9, poslednje kolo

Severna Irska - SRBIJA 1:4

(Brobel 68. - Pešić 34, S.Srnić 36, 56, Kostić 58.)

Italija - Kipar 7:1

(Bernardeski 42, Panajotu 45+2ag, Sturaro 56, Beloti 62, Dezi 70, Longo 76, Rugani 80. - Sotiriu 29.)

TABELA
1. Italija 18
2. SRBIJA 16
3. Belgija 16
4. Kipar 6
5. Sev. Irska 3

EP U21, KVALIFIKACIJE: SEVERNA IRSKA - SRBIJA 1:4 (0:2)

Stadion:
"Šamrok park", Portdaun

Sudija: Ugo Migel (Portugal)

Strelci: 0:1 Pešić 34, 0:2 S.Srnić 36, 0:3 S.Srnić 56, 0:4 Kostić 58, 1:4 Brobel 68.

SEVERNA IRSKA: Džouns, Damigen, Harni, Konlan (Burns 80), MekNer (MekGian 83), Vinčester, Sendles-Vajt, Brobel, Doerti (Milar 57), Grej, Dafi. Selektor: Džim Madžilton.

SRBIJA: Dmitrović, Pantić, Veljković, Petrović, Petković, Radoja (Milinković-Savić 86), Čavrić (Đurđević 68), Mijailović, S.Srnić (Stojković 90), Kostić, Pešić. Selektor: Radovan Ćurčić.

Najzanimljivije detalje sa meča Severna Irska - Srbija mogli ste da pratite na sajtu Srbije Danas.

TOK MEČA:

90. minut - KRAJ!!! Ubedljiva pobeda Srbije, ali večernji mečevi pokazaće da li i "Pirova".

89. minut - Pokušaj Pešića je izblokiran, pa promene rezultat nije bilo.

82. minut - Kostić šutira pored gola.

Italija u ovim momentima vodi rezultatom 6:1, tako da šansa za prvo mesto odavno više ne postoji. Naša reprezentacija čekaće rezultate večernjih mečeva kako bi saznala da li će naredne godine igrati na EP.

75. minut - Kostić šutira, ali Džons brani.

71. minut - Pešić ponovo pokušava, ali Džons ovog puta brani.

67. minut - GOOOOOL!!! 1:4! Brobel je smanjio prednost naše selekcije.

58. minut - GOOOOOL!!! 0:4! Kostić postiže četvrti pogodak za naš tim posle nove asistencije Pešića. Velika prednost našeg tima, ali Italijani vode rezultatom 3:1, tako da je prvo mesto sada veoma daleko.

56. minut - GOOOOOL!!! 0:3! Pešić asistira Srniću, a ovaj pogađa i praktično rešava pitanje pobednika već u uvodnoj fazi drugog dela igre.

52. minut - Srnić je uposlio Kostića koji ima prvu priliku na startu drugog dela, ali šutira van okvira gola.

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Odličan rezultat za naš nacionalni tim, ali su u završnici prvog dela igre na meču u Italiji, "azuri" stigli do izjednačenja a potom i vođstva, što našoj reprezentaciji nikako ne ide "na ruku".

44. minut - Pešić je imao novu priliku u završnici prvog poluvremena, ali je šutirao van okvira gola.

42. minut - Dafi je imao priliku za Severnu Irsku, ali je Dmitrović odbranio.

36. minut - GOOOOOL!!! 0:2! Samo dva minuta nakon vodećeg gola našeg tima, Slavoljub Srnić je duplirao vođstvo našeg tima!

Ovaj rezultat uz rezultat meča u Kastel di Sangru vodi Srbiju na EP!

34. minut - GOOOOOL!!! 0:1! Pešić postiže treći gol za srpski tim u samo pet dana. Petrović je asistirao Pešiću koji dovodi Srbiju u vođstvo!

Period igre bez većih prilika na obe strane, pa nije bilo ni posla za čuvare mreže dve ekipe.

U ovim momentima Kipar vodi 1:0 na gostovanju Italiji. Ovim rezultatom i pobedom našeg tima, Srbija ide u baraž.

20. minut - Pešić je pokušao, ali je Džouns još jednom dobro intervenisao.

19. minut - Srnić je imao dobru šansu, ali promene rezultat nema.

15. minut - Kostić je izveo korner za naš tim, ali je Pešićev udarac izblokiran.

Prvih petnaest minuta proteklo je u igri bez pravih šansi na obe strane. Kostić i Srnić su pokušali u dva navrata da zaprete protivničkom golmanu Džounsu, ali promene rezultat nije bilo.

6. minut - Konlan je izveo korner za Severnu Irsku, pronašao je Harnija u šesnaestercu, ali ovaj promašuje gol.