109.3381

ISTORIJA: Srnić za prvi trofej Čukaričkog, Partizan bez "duple krune"!

20.05.2015. 19:54 14:38
Fudbaleri Čukaričkog slave osvajanje Kupa Srbije posle pobede nad Partizanom
Fudbaleri Čukaričkog slave osvajanje Kupa Srbije posle pobede nad Partizanom / Izvor: MN Press

Crno-beli sa Banovog brda na stadionu Crvene zvezde savladali favorizovanog rivala i osujetili ga u nameri da se posle titule šampiona Srbije okiti i trofejom u kupu.

Fudbaleri Čukaričkog osvojili su prvi trofej u istoriji kluba, pošto su u finalu Kupa Srbije savladali Partizan rezultatom 1:0 (1:0). Jedini gol za istorijski trijumf ekipe sa Banovog brda postigao je Slavoljub Srnić u 38. minutu.

Čukarički je potpuno zasluženo stigao je do prvog trofeja u klupskoj istoriji. Fudbaleri ekipe sa Banovog brda su po kišnom vremenu i teškom terenu stigli do najvrednije pobede u 89 godina dugoj istoriji, golom Slavoljuba Srnića u 38. minutu susreta. Tim Vladana Milojevića nije previše respektovao novog šampiona Srbije koji je važio za favorita u ovom meču, ali su crno-beli sa Banovog brda nadmašili tim sa Topčiderskog.

Partizan je pokazao jednu od slabijih partija u ovoj sezoni, pošto nije uspeo da taktički nadvisi Čukaričkog. Tako Zoran Milinković nije uspeo da postane tek peti trener koji je crno-belima doneo "duplu krunu", prvu od 2011. kada je klub iz Humske poslednji put osvojio kup, ali i propustio priliku da odličnu sezonu kruniše još jednim trofejom, 13. Partizana u najmasovnijem domaćem takmičenju.

Fudbaleri Čukaričkog slave gol Slavoljuba Srnića u finalu Kupa Srbije protiv Partizana / Izvor: MN Press

Što nije uspeo Partizan,  jeste Čukarički. Klub duge storije, ali bez trofeja, na veličanstven način je završio sjajnu sezonu u kojoj je postao prvi koji je posle dugog niza godina zapretio da razdvoji "večite rivale" Partizan i Crvenu zvezdu na čelu tabele. "Brđani" nisu u tome uspeli, ali su hrabrom i taktički veoma zrelom igrom uspeli da, pobedom nad renomiranim rivalom, prvi put u klupske vitrine unesu jedan pehar od nacionalnog značaja.

KUP SRBIJE, finale: Čukarički - Partizan 1:0 (1:0)

Stadion: "Rajko Mitić", Beograd

Sudija: Vlado Glođović (Vrbas)

Strelci: 1:0 S. Srnić u 38. minutu.

ČUKARIČKI: Stevanović, D. Srnić, Stojiljković, Matić (od 83. Pavlović), S. Srnić (od 90. Mandić), Regan (od 64. Todorović), Stojković, Ostojić, Bojić, Brežančić, Rendulić. Trener: Vladan Milojević.

PARTIZAN: Ž. Živković, Bandalovski, Volkov (od 66. Vulićević), Balažic, B. Ilić, Drinčić, Babović, Brašanac, A. Živković, Grbić (od 69. Ninković), S. Ilić (od 59. Kojić). Trener: Zoran Milinković.

Najzanimljivije detalje meča Čukarički - Partizan mogli ste da pratite na sajtu SrbijaDanas.com.

TOK MEČA:

90+5. minut - KRAJ!!! ČUKARIČKI JE OVOJIO PRVI TROFEJ U KLUPSKOJ ISTORIJI!

90+4. minut - Stojiljković vuče kontru, ali je bio što umoran, što sebičan, pa je šutirao traljavo pored gola.

90+2. minut - Babović pokušava makazicama, ali lopta odlazi pored gola.

Makazice Stefana Babovića u finišu finalnog meča Kupa Srbije između Partizana i Čukaričkog / Izvor: Tanjug

90+1. minut - Dobra prilika za Brašanca koji je zaboravljen u kaznenom prostoru, ali mu je lopta bežal, pa je glavom šutirao pored gola.

90. minut - Poslednja izmena za Čukarički. Mandić menja Srnića.

86. minut - Rasplamsalo se na stadionu Crvene zvezde. U jednoj kontri Čukaričkog Drinčić je s namerom oborio Srnića, a zatim pokušao i da se obračuna s njim. Usledila je gužva u kojoj se našao veliki broj fudbalera, a epilog je bio žuti karton za Nikolu Drinčića.

83. minut - kapitena Čukaričkog Matića menja Pavlović. Matić nije žurio dsa izlaskom, kao da je tražio da dobije žuti karton, pa ga je Glođović njime i "nagradio".

Duel Srnića i Babovića u finalu Kupa Srbije između Čukaričkog i Partizana
Duel Srnića i Babovića u finalu Kupa Srbije između Čukaričkog i Partizana / Izvor: MN Press

78. minut - Možda sporna situacija u kaznenom prostoru Čukaričkog. Kojić je čini se stigao prvi do lopte, ipsred golmana Stevanovića, sklonio je, ali je kako se činilo tražio kontakt, dok je golman Čukaričana gledao na svaki način da ga izbegne, pa je sudija Glođović, koji je bio daleko od mesta događaja, odlučio da ne pokaže "na kreč".

69. minut - Polsednja izmena u Partizanu. Ninković menja Grbića.

67. minut - Stevanović dobija žuti karton zbog odugovlačenja.

66. minut - Vulićević menja povređenog Volkova.

65. minut - Dobra prilika za Partizan, Kojić je šutirao ali se jedan defanzivac Čukaričkog hrabro bacio i izblokirao njegov šut.

64. minut - Prva izmena u "domaćem" sastavu. Todorović menja Regana.

Detalj sa finala Kupa Srbije između Čukaričkog i Partizana
Detalj sa finala Kupa Srbije između Čukaričkog i Partizana / Izvor: MN Press

61. minut - Dobra prilika za Čukarički. Stojiljković se sjajno snašao u kaznenom prostoru, podigao loptu, a zatim odličnim makazicama šutirao za malo pored gola Živkovića.

59. minut - Prva izmena u Partizanu. Kapitena Sašu Ilića menja Nemanja Kojić. Traku je preuzeo Babović

54. minut - Partizan napada, ali nema ozbiljnih šansi. Drinčić je šutirao iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, ali lopta odlazi visoko preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Fudbaleri Čukaričkog u nastavku napadaju ka južnoj tribini, dok će Partizan nadirati od svojih navijača ka severnoj strani stadiona "Rajko Mitić".

45+1. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! U prilično izjednačenoj igri crno-beli sa Banovog brda su u završnici stigli do vođstva golom Slavoljuba Srnića.

38. minut - GOOOOOL!!! 1:0! Jednu dubinsku loptu ka kaznenom prostoru Partizana Slavoljub Srnić je odlično prihvatio, okrenuo se pored Bandalovskog, Branko Ilić je pokušao da izbije loptu koja je pogodila Srnića i odbila mu se pravo na desnu nogu, kojom je odmah šutirao po zemlji i doveo Čukarički u vođstvo.

Fudbaler Čukaričkog Slavoljub Srnić
Fudbaler Čukaričkog Slavoljub Srnić / Izvor: Tanjug

34. minut - Babović je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali Stevanović to sigurno zaustavlja.

24. minut - Branko Ilić je dobro skočio posle kornera, ali je šutirao glavom pored gola. Dobra prilika za Partizan.

18. minut - Andrija Živković je imao dobru priliku, ali je sa ivice šesnaesterca šutirao očajno, pa je lopta otišla čak u aut.

16. minut - Stojiljković je sjajno prihvatio loptu u kaznenom prostoru Partizana, okrenut leđima golu, ali je uspeo da se okrene i pored Branka Ilića šutira, ali je stativa sprečila vođstvo "domaćina".

Partizan je preuzeo inicijativu, ali nije stigao do ozbiljne šane u prvih desetak minuta. U 13. minutu utakmica je nakratko prekinuta, pošto su navijači Partizana topovskim udarom gotovo dobacili do golmana Čukaričkog Stevanovića, što je nateralo sudiju Glođovića da prekine susret.

4. minut - Balažic je načinio oštar prekršaj, ali nije kažnjen kartonom u uvodnoj fazi meča. Čukaričani su kratko odigrali, da bi Matić raspalio iz velike daljine, ali je Živković bio pripremljen, pa je snažnu loptu izboksovao u polje.

3. minut - Grbić je izbegao ofsajd zamku, prošao po desnoj strani, ali je slabo uputio povratnu loptu.

Finale Kupa Srbije po svoj prilici neće pratiti veliki broj gledalaca. Da li zbog očekivanih padavina ili nečeg drugog, tek na stadionu je samo nekoliko hiljada ljudi. Nebo nad Beogradom svakako ne obećava, ali nadamo se da će akteri ipak imati uslove za odigravanje dobre utakmice, dostojne finala najmasovnijeg takmičenja.

nebo nad stadionom Rajko Mitić uoči finala Kupa Srbije u fudbalu
nebo nad stadionom Rajko Mitić uoči finala Kupa Srbije u fudbalu / Izvor: Srbija Danas