JSL: Partizan u šampionskoj atmosferi remizirao sa Pazarcima!

I.Lakić
Fudbaleri Partizana slave 26. šampionsku titulu
Fudbaleri Partizana slave 26. šampionsku titulu / Izvor: MN Press

Na stadionu u Humskoj, Partizan i Novi Pazar podelili bodove 1:1.

Na ovosezonskom oproštaju od svojih navijača ekipa Partizana podelila bodove sa Novim Pazarom 1:1. Gosti su poveli golom Pavlovića, ali je do odlaska na odmor mrežu pogodio Šaponjić koji je postavio konačan rezultat susreta.

Bez obzira na to što je u Humskoj gostovao uvek neugodni Novi Pazar, centralni događaj bila je proslava titule. Neposredno pred početak meča, kapiten Saša Ilić podigao je pehar namenjen najboljoj ekipi u zemlji (više o tome možete pogledati OVDE) i to je bilo jedino što je interesovale sve one koji su odlučili da subotu poslepodne provedu na stadionu u Humskoj.

Proslavi titule u Humskoj između ostalih su prisustvovali: košarkaši Partizana, Đorđe Pantić, Milivoje Ćirković, Ivan Stevanović, Ivica Ilijev.

Kako je i najavljivao trener crno-belih Zoran Milinković izveo je kombinovani sastav. U protokolu nije bilo kapitena Ilića, Drinčića, Babovića, a šansu je dobio mladi Saša Lukić (19) koji je odigrao svoj prvi zvanični meč u crno-belom dresu.

Od prvog minuta vodila se velika borba na svim delovima terena, ali su gledaoci imali malo prilika da uživaju u dobrom fudbalu. Ninković je već u trećem minutu šutirao pored gola, a petnaestak minuta kasnije isti igrač je iz slobodnog udarca iskosa pogodio stativu. Kazna za promašaje crno-bele je stigla u 20. minutu kada je "slobodnjaka" uspavanost crno-bele odbrane iskoristio Pavlović i matirao Živkovića. Primljeni pogodak nije mnogo poremetio prisutne na stadionu s obzirom na to da dok su se gostujući fudbaleri radovali, na tribinama se orila pesma. Igrao se 29. minut kada je Marković sa više od dvadeset metara šutirao ali je Zečević bio siguran. Do odlaska na odmor crno beli su poravnali rezultat. Igrao se 42. minut kada je posle centaršuta Grbića, tukao Ninković ali je Zečević bio siguran, odbio loptu koja je došla do Šaponjića kome nije bilo teško da je prosledi u mrežu.

Saša Ilić podiže pehar šampiona Srbije
Saša Ilić podiže pehar šampiona Srbije / Izvor: Tanjug

Drugi deo igre crno-beli su otvorili šansom. Svega nekoliko minuta u igri bilo je dovoljno Vulićeviću da pokaže da je povreda njegova prošlost. Igrao se 52. minut kada je uposlio Brašanca koji je pokušao glavom ali je Zečević bio na mestu. Veći deo drugog poluvremena igralo se pred golom gostiju, crno-beli su kontrolisali igru i imali više lopte u nogama ali bez pravih šansi. Do kraja susreta crno-beli su pokušavali da stignu do drugog pogotka ali je svaki pokušaj na vreme osujećivala odbrana Pazaraca. Nekoliko puta u drugom poluvremenu gledaoci su sa tribina imitirali sudijski zvižduk, a kada je to uradio i sudija usledilo je veliko slavlje, a navijači su ispunili teren.

Do kraja sezone, pored poslednjeg kola u kome gostuju Borcu u Čačku, crno-bele očekuje i finale Kupa Srbije gde će se za trofej boriti sa ekipom Čukaričkog.

PARTIZAN - NOVI PAZAR 1:1 (1:1)

Strelci: 0:1 Pavlović u 20, 1:1 Šaponjić u 42. minutu.

Stadion: Partizana

Sudija: Srđan Obradović (Jagodina)

Gledalaca: 20.000

Žuti kartoni: Stevanović (Novi Pazar).

PARTIZAN: Ž. Živković, Bandalovski (od 51. Vulićević), Balažic, Ćirković, Petrović, Brašanac, Marković, Ninković (od 69. Marinković), Grbić (od 60. A. Živković), Lukić, Šaponjić.

NOVI PAZAR: Zečević, Đorđević, Kostić, Stevanović, Mijić (od 54. Arsenijević), Kecap (od 59. Sotirović), Matos, Vuković, Radivojević (od 88. Rušević) , Jevtović, Pavlović.