Uz puno muke i sreće, Partizan slavio u Lučanima

05.10.2014. 14:38 16:56
Radost fudbalera Partizana
Radost fudbalera Partizana / Izvor: Foto: MN Press

Golovima Škuletića i Lazovića crno-beli savladali Mladost. Frajdej pogodio mrežu Lukača, ali potom propustio dve sjajne šanse da donese remi svojoj ekipi.

Fudbaleri Partizana opravdali su ulogu favorita i sa gostovanja u Lučanima vraćaju se sa nova tri boda (2:1). Od prvog minuta crno-beli su krenuli odlučno jasno pokazavši da ih u ovom meču interesuje samo pobeda. Sa druge strane domaćin je počeo otvoreno pokazavši da ne strahuje od favorizovanih gostiju iz Beograda.

Velika borba vodila se na svakom delu terena, a viđeno je tek nekoliko pravih šansi. U poslednjim momentima prvog dela crno-beli su uspeli da slome otpor protivnika. Vulićević je idealno centrirao, Grbić je propustio loptu koju je Škuletić zahvatio u padu i glavom poslao u mrežu. Desetak minuta po povratku sa odmora izabranici Marka Nikolića duplirali su prednost. Pogrešio je Golemić u želji da izbaci loptu poslao je do iskusnog Lazovića koji je rutinski, snažnim udarcem smešta u mrežu. Kada su svi pomislili da će crno-beli utakmicu rutinski priveli kraju mrežu Lukača pogodio je Frajdej i vratio neizvesnost u meč.

Kako se meč bližio kraju tenzija je rasla, igralo se na granici faula. Do kraja susreta sjajni Frajdej je propustio dve stopostotne šanse da dovede svoj tim barem do boda. Ipak uz puno muke i sreće Partizan je uspeo da sačuva svoju mrežu i na kraju zasluženo slavi sa 2:1.

MLADOST: Krznarić, Adamović, Golemić, Radin (Živadinović), Jovanović (Pešić), Milosavljević, Gavrić, Milunović, Petrović, Frajdej, Zonjić.

PARTIZAN: Lukač, Volkov, Vulićević, Stanković, Ćirković, Grbić (S.Ilić), Marković, B. Ilić, Lazović (Kojić), Škuletić, Pantić (Luka).

PRENOS UTAKMICE UŽIVO MOGLI STE DA PRATITE NA PORTALU SRBIJA DANAS.

Utakmica je završena ... pobeda Partizana!

90+ - Sjajna šansa za domaćina. Kakva šansa za Frajdeja ali on sa svega tri metra šalje loptu preko gola.

90. minut - Kako se utakmica bliži kraju, tenzija raste, igra se na granici faula.

80. minut - Velika šansa za Frajdeja, sjajna intervencija Lukača. Svemu je prethodila greška Volkova.

73. minut - 1:2 - GOOLL - Frajdej - Sjajni golgeter ponovo se upisuje u strelce i dvadesetak minuta pre kraja vraća neizvesnost u meč.

68. minut - Zapretio je Jovanović ali je lopta zakačila Stankovića i otišla u korner. Milunović je bio najviši u skoku ali je prečka spasila crno-bele.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: partizan.rs

57. minut - 0:2 - GOOLL - LAZOVIĆ - Golemić je loše izbacio loptu, praktično je dodao do Lazovića koji je šalje u mrežu.

56. minut - Bez obzira na prednost gostiju, domaći igrači ne odustaju.

50. minut - Postignuti pogodak dao je vetar u leđa crno-belima koji su od početka drugog dela meča krenuli odlučnije ka golu protivnika.

45+1 - GOOLL - 0:1 - ŠKULETIĆ - Posle idealnog centaršuta Vulićevića, Grbić je propustio loptu koja stiže do Škuletića koji je u padu glavom smešta u mrežu.

34. minut - Milosavljević je poslao idelnu loptu do Jovanovića koji je za malo zakasnio i nije uspeo da ozbiljnije zapreti.

26. minut - Pantić je zapretio iz slobodnog udarca ali Krznarić siguran.

23. minut - U ovom periodu igre bez previše uzbuđenja na terenu. Borba na sredini terena, bez pravih šansi.

FK Partizan

12. minut - Grbić je poslao loptu do Markovića koji je šutirao preko gola.

9. minut - Velika borba na svim delovima terena, ali bez pravih šansi na obe strane. Za sada svaki pokušaj crno-belih sa lakoćom zaustavlja sigurni Krznarić.

5. minut - Prbao je Petar Škuletić sa ivice šesnaesterca ali je Krznarić bio na mestu.

3. minut - Od prvog sudijskog zvižduka obe ekipe krenule su otvoreno. Domaći bez straha od favorizovanog Partizana, crno-beli sa željom da što pre stignu do vodećeg gola.