JSL: Nervozna Zvezda stala u Kruševcu (VIDEO)

13.09.2014. 16:57 20:11
N. R.
Darko Lazović
Darko Lazović / Izvor: MN Press

Crveno-beli remizirali sa Napretkom rezultatom 0:0. Domaćin nije iskoristio penal, gosti tražili jedanaesterac u nadoknadi vremena.

Napredak je zaustavio Crvenu zvezdu! Kruševljani su uspeli da remiziraju sa crveno-belima rezultatom 0:0 u nervoznoj utakmici, koju su obeležili opravdano dosuđeni penal za Napredak i sporna sudijska odluka Dejana Santrača u nadoknadi vremena. Naime, gosti su tražili jedanaesterac u 93. minutu posle starta Janičića na Joviću, ali je Santrač pokazao da se igra nastavi.

Tim Nenada Lalatovića nije imao puno prilika za gol, zahvaljujući organizovanoj odbrani Napretka, ali i sopstvenoj nervozi i nepovezanosti. Kruševljani su bili u podređenom položaju u većem delu meča, ali su propustili najbolju šansu na utakmici. Trujić nije iskoristio penal, preciznije Rajković je odlično reagovao i odbio loptu u korner u 26. minutu.

Gosti su se trudili u nastavku, ali nisu uspevali da stvore ozbiljnu šansu. Najbliži golu bili su posle slobodnog udarca Miloša Bosančiča u 89. minutu, koji je pogodio prečku. Konačno, nervozni gosti su dva puta tražili jedanaesterac u nadoknadi vremena, ali je sudijska pištaljka ostala nema. Kao proizvod uzburknaih duhova, u finišu je isključen trener Zvezde Nenad Lalatović.

Napredak je tako osvojio drugi bod u šampionatu, dok crveno-beli više nemaju maksimalan učinak u Jelen Superligi.

NAPREDAK - CRVENA ZVEZDA 0:0

STADION: Mladosti.

SUDIJA: Dejan Santrač.

ŽUTI KARTONI: Cvetković, Urošević, Janičić, Govedarica, Velker (napredak) - Mijailović, Despotović (Crvena zvezda).

NAPREDAK.Popović, Cvetković, Janičić, Paunović, Urošević, Dimitrov (od 69. Velker), Gobeljić, Popović (od 11. Lazić), Govedarica, Trujić, Ndiaje (od 79. Bajić).

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Planić, Pavićević,, Mijailović, Kovačević, Savićević (od 55. Bosančić), Lazović (od 75. Jović), Pečnik (od 86. Despotović), Gavrić, Rakić.

Dešavanja sa stadiona "Mladost" mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Srbiji Danas.

Vojvodina – Radnički Niš (19:00)

KRAJ - Gostujući fudbaleri opkolili su sudiju Dejana Santrača, nezadovoljni deljenjem pravde.

90+4 minut - Isključen je trener Zvezde Nenad Lalatović. Strateg gostiiu bio je u verbalnom duelu sa nekim iz publike, a Santrač mu je pokazao put u svlačionicu, Trener Zvezde je napustio teren ljut kao ris.

90+3 minut - Janičić je oborio Jovića, nema penala za Zvezdu. Igrači Zvezde protestvuju.

90. minut - Meč je produžen osam minuta zbog prekida koji je trajao preko pet minuta, plus izmene.

89. minut - Kakva šansa za Zvezdu. Bosančić je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

81. minut - Miloš Bajić na terenu umesto povređenog Ndiajea.

75. minut - Luka Jović menja Darka Lazovića.

70. minut - Gosti bez ideje da dođu do pozciije za pogodak. Lazović pokušava iz daljine, ali je golman Popović siguran.

65. minut - Utakmica je nastavljena.

61. minut - Prekid zbog bakljade navijača Crvene zvezde.

55. minut - Prva izmena u Zvezdi. Zvaničan debi Miloša Bosančića,, kojem je mesto ustupio Vukan Savićević.

51. minut - Odličan pokušaj Rakića glavom pored gola, ali je prethodno signaliziran ofsajd.

43. minut - Fudbaleri Zvezda tražili su penal, pošto je Savićević pao u kaznenom prostoru Napretka posle starta Paunovića..

40. minut - Posle akcije Lazića, odbrana domaćina uspela je da otkloni opasnost. Cvetković je sprečio Gavrića da postigne pogodak.

37. minut -Neredi na tribini gde su smešteni navijači Crvene zvezde. Sukob Žandarmerije i pristalica beogradskog tima, ali se situacija brzo smitrila. Uoči prekida, bez uzbuđenja na terenu.

26. minut - Trujić je šutirao u donji levi ugao Rajkovića, a golman Zvezde odbio loptu u korner. Velika šansa za Napredak otišla je u nepovrat.

25. minut - Penal za Napredak. Pavićević je oštro uklizao, Ndiaje pao preko njega, a sudija Santrač je s pravom pokazao na belu tačku.

24. minut - Dimitrov je pokušao lobom, preko gola. Prvi ozbiljniji pokušaj Kruševljana,

21. minut - Zvezda je preuzela inicijativu, domaćin se brani sa osam-devet fudbalera.

11. minut - Prva šansa na utakmici i to za goste. Rakić je glavom prosledio loptu ka Gavriću, a bivši igrač Napretka nije uspeo da lobuje golmana Napretka Popovića.

7. minut - Bez uzbuđenja u uvodnom delu utakmice, igra se odvija na sredini terena.