24.06.2014. 18:03 14:43
Danijel Staridž
Danijel Staridž / Izvor: Beta/AP

U poslednjem kolu D grupe Kostarika – Engleska 0:0.

Bez golova je završen meč poslednjeg kola D grupe između Kostarike i Engleske. Utakmica nije ništa odlučivala, jer je već od ranije bilo poznato da će Kostarikanci sa prve pozicije u osminu finala, dok će Englezi kući. Na taj način su fudbaleri Kostarike ostali neporaženi i protiv trećeg bivšeg šampiona sveta.

Pošto Engleskoj rezultat nije ništa značio, selektor Roj Hodžson je izveo kombinovani sastav, pa su na klupi ostali Džo Hart, Vejn Runi i Stiven Džerard. Pokušali su fudbaleri u belim dresovima da se časno oproste od Mundijala. Najbolji pojedinac je bio Danijel Staridž, koji je nekoliko puta ozbiljno zapretio, ali je mreža golmana Navasa ostala netaknuta.

Najbolju šansu za Kostariku je imao Borhes u 23. minutu iz slobodnog udarca, ali se istakao golman Foster. U istoj grupi je Urugvaj pobedio Italiju i plasirao se u osminu finala.

Stadion: „Mineirao“ u Belo Horizonteu. Gledalaca: 57.823. Sudija: Đamel Halmudi (Alžir). Žuti kartoni: Gonzalez (Kostarika), Barkli, Lalana (Engleska).

Kostarika: Navas, Gamboa, Gonzalez, Duarte, Dijaz, Miler, Ruiz, Borhes (od 78. minuta Barantes), Teheda, Brenes (od 59. Bolanjos), Kembel (od 65. Urenja).

Engleska: Foster, Džons, Kejhil, Smoling, Šou, Lampard, Vilšir (od 73. Džerard), Milner (od 76. Runi), Barkli, Lalana (od 62. Sterling), Staridž.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90. minut - Kraj utakmice.

78. minut - Poslednja izmena i u Kostariki. Izašao je Borhes, a ušao Barantes.

76. minut - Poslednja izmena kod Engleza, umesto Milnera je ušao Vejn Runi.

73. minut - Izmena u Engleskoj, ušao je Stiven Džerard, a izašao Džek Vilšir.

65. minut - Druga izmena kod Kostarike, izašao je Kembel, a ušao Urenja.

65. minut - Odlična šansa za Staridža, koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla pored gola.

62. minut - Prva izmena u Engleskoj. Izašao je Lalana, a ušao Sterling.

60. minut - Žuti karton za fudbalera Kostarike Gonzaleza.

59. minut - Prva izmena na utakmici i to u redovimna Kostarike. Izašao je Brenes, a ušao Bolanjos.

57. minut - Drugi žuti karton za Englesku je dobio Lalana.

53. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je fudbaler Engleske Barkli.

49. minut - Odlična šansa za Staridža, koji je umakao odbrani Kostarike, ali je golman Navas odlično reagovao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

40. minut - Bez većih uzbuđenja na terenu.

28. minut - Prva sumnjiva situacija na meču. Staridž je oboren u šesnaestercu, ali sudija nije svirao penal.

23. minut - Najbolja šansa za Kostariku. Borhes je izveo slobodan udarac sa 25 metara, a golman Foster je zakačio loptu, koja se potom od prečke odbila u korner.

13. minut - Odlična prilika za Englesku. Staridž je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.