KUP SRBIJE: Trojka Partizana za miran revanš!

18.03.2015. 19:54
Petar Grbić
Petar Grbić / Izvor: MN Press

Prednost pred revanš crno-belima su obezbedili Grbić, Živković i Brašanac.

U prvom meču polufinala Kupa Srbije, Partizan je na domaćem terenu savladao Jagodinu sa 3:0. Dobar rezultat pred revanš crno-belima su obezbedili Grbić, Živković i Brašanac.

Idealan početak utakmice za domaću ekipu. Crno-beli su poveli već u trećem minutu susreta. Mladi Šaponjić koji je na ovom meču dobio prednost u odnosu na Kojića iskoristio je svoju brzinu, prošao po strani i u srcu šesnaesterca idealno uposlio usamljenog Grbića kome nije bilo teško da loptu smesti u mrežu. Umesto da se raduje zbog pogotka Grbić je otčao do klupe za rezerve i tražio da obuje još jednu levu, aludirajući na to da je gol postigao levom nogom.

Revanš meč je na programu osmog aprila u Jagodini.

Već u sledećem napadu zapretili su Jagodinci, ali je šut Lepovića bio lak plen za Živkovića. Igrao se 19. minut kada je Đurić snažno tukao iz srca šesnaesterca ali je golman Partizana ponovo bio na mestu.

Kako su crno-beli započeli prvi deo igre tako su ga i završili, golom. Neposredno pred odlazak na odmor Partizan je stigao i do drugog gola. Volkov je idealno centrirao, Babović je propustio loptu do Živkovića kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Nikola Ninković
Nikola Ninković / Izvor: MN Press

Za razliku od prethodnih susreta kada je sa terena ispaćen zvižducima, ovoga puta izlazak iz igre Nikole Ninkovića nagrađen je aplauzom.

Drugo poluvreme igrači Jagodine otvorili su sjajnim šutem raspoloženog Lepovića, ali je golman Živković ponovo bio na visini zadatka.

Igrao se 60. minut kada je Bandalovski idelno centrirao, ali Grbić je pokušao glavom ali je to bio lak plen za Perića. Svega nekoliko minuta domaći su ponovo zapretili ali je lopta posle šuta Babovića sa ivice šesnaesterca završila pored gola. I u drugom delu vodila se velika borba za svaku loptu igralo se na samoj granici faula. Gosti iz Jagodine krenuli su na sve ili ništa, ali je odbrana crno-belih uspevala da osujeti svaki iole ozbiljniji pokušaj. Igrao se 78. minut kada je u kaznenom prostoru gostiju oboren Kojić. Crno-beli su tražili penal, ali sudija je bio siguran u svoju odluku.

Najbolju šansu za povećanje prednosti crno-beli su propustili u 80. minutu kada je posle pokušaja Ilića lopta došla do Kojića koji je sa svega pet metara šutirao pored gola. Svega nekoliko minuta kasnije isti igrač ponovo se našao u sjajnoj šansi ali je ovoga puta saveznik Jagodinaca bila prečka. Igrao se 89. minut kada je posle šuta Balažica prečka ponovo bila saveznik gostiju. U nadoknadi vremena došlo je do gužve ispred gola Živkoića ali niko od igrala Jagodine nije uspeo da uputi šut.

Kazna je stigla već u sledećem napadu kada je posle odličnog centaršuta Kojića mrežu zatresao Brašanac postavivši tako konačan rezultat susreta.

PARTIZAN - JAGODINA 3:0 (2:0)

STRELCI: 1:0 Grbić u 3, 2:0 Živković u 44, 3:0 Brašanac u 90. minutu.

STADION: Partizana

SUDIJA: Aleksandar Vasić (Novi Žednik)