TANKO: Zvezda jedva eliminisala AUTSAJDERA (VIDEO)

19.07.2016. 19:30
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

Prvak Srbije u prvom meču na Malti pobedio sa 2:1.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, u kojem ih očekuje bugarski Ludogorec. Ekipa Miodraga Božovića je u revanšu 2. kola, na stadionu "Rajko Mitić" (31.112 gledalaca) pobedila Valetu sa 2:1 (golovi Mičela Donalda i Aleksandra Kataija) i sa ukupnih 4:2 prošla dalje. Iako je obezbeđen plasman dalje, Božović mora da se zabrine jer je u odbrani prvaka Srbije, protiv autsajdera veoma često "duvala promaja", pa su navijači strepeli do kraja.

Posle uvodne inicijative Zvezde, Maltežani su šokirali sve brzim golom, posle veoma loše reakcije odbrane prvaka Srbije. Zoran Rendulić i Tomas Fibel poraženi su u duelu sa Džonatanom Karuanom, za vođstvo gostiju. Ubrzo je stigla nagrada za novu inicijativu, golom (ne baš dobrog) Mičela, uz doduše, dosta sreće (pomoć stative). Treba reći da je nekoliko puta Zvezdu spasavao Damir Kahriman kada je ulazio u šuteve protivnika. Ipak, "oblake sumnje" rasterao je na ovom meču kapiten Katai, pogotkom u 76. minutu.

Isto, tako Zvezda će morati da popravi i realizaciju. Bilo je mnogo šansi, mnogo udaraca ka gola Manuela Bartola, ali je bilo dosta nepreciznih.

I za kraj, Zvezda će morati mnogo bolje protiv prvaka Bugarske, a već u petak očekuje je premijera u Superligi Srbije, protiv Napretka. Inače, Zvezda je na ovaj način već obezbedila plasman u plej-of Lige Evrope, a ukoliko eliminiše i Ludogorec, garantovana je grupa Lige Evrope.

PITANJE ZA ŠTOPERE ZVEZDE: Kako ćete da zaustavite Ludogorecovu „zver“ Lukokija (VIDEO)

Na portalu Srbija Danas ste mogli UŽIVO da pratite meč iz Beograda. Pročitajte o najzanimljivijim detaljima.

KRAJ UTAKMICE

90+2. minut - Katai pokušava, ali nema gola.

90. minut - Katai do Srnića. Šut sa nekoliko metara brani golman Valete.

86. minut - Umesto Kange Ruiz. Gabonac dobija aplauz.

82. minut - Mifsud se oslobađa Rendulića i izlazi ispred Kahrimana. Ipak, golman Zvezde ulazi u šut i sprečava izjednačenje. Ponovo "duva" u defanzivi Zvezde.

76. minut - GOOOOOL! Katai za 2:1. Sikimić je ostao na travi, ali Kanga ne izbacuje loptu. Ona dolazi do Srnića, pa onda i do Kataija koji rutinski pogađa mrežu gostiju sa Malte.

73. minut - Srnić u kaznenom, do Ibanjeza. Argentinac šalje loptu na drugu stativu ka Kangi. Novajlija loše prima loptu i pogađa spoljni deo mreže.

71. minut - Umesto Vijeire Sikimić. Pojedini navijači zvižde, a pojedini aplaudiraju Portugalcu.

68. minut - Žonatan daje sebi for i lako pretrčava Fibela. Rendulić je iza, ali lopta odlazi pored gola. Zvižduci sa tribina. Potpuno zasluženo zbog ovakvog ispadanja iz igre.

65. minut - Božović menja. Umesto Moučea ulazi Srnić.

59. minut - Borg obara Kataija, i dobija žuti karton. Katai izvodi slobodan udarac, lopta pogađa stativi, a sa nekoliko metara Vijeira promašuje. Hvata se za glavu svestan kakvu je šansu propustio.

57. minut - Mifsud šutira, ali Kahriman jedva brani. Opet loša reakcija Fibela.

54. minut - Vijeira pravi faul u napadu, posle pasa Kange.

Počinje drugih 45 minuta. Nema promena.

KRAJ POLUVREMENA

43. minut - Slobodan udarac za Zvezdu sa 18 metara. Ibanjez pogađa živi zid.

41. minut - Kontra Zvezde, ispred Vijeire trojica. Portugalac zastaje i kasnije Maltežani uzimaju loptu.

32. minut - Atraktivan pokušaj Vijeire, petom. Bartolo brani krajnjim naporom. Kakav bi ovo gol bio...

30. minut - GOOOOOL! Donald postiže gol za izjednačenje (1:1). Snažan šut sa 20-ak metara, lopta pogađa stativu i završava iza gol linije.

27. minut - Vijeira šutira sa 20-ak metara, ali lopta odlazi tik pored stative gola Bartola.

23. minut - Sreća za Zvezdu. Žonatan beži Renduliću, ali šutira pored gola. Opet loša reakcija odbrane Zvezde.

22. minut - Kanga do Moučea. Pokušava sa desne strane, ali golman Valete hvata loptu.

17. minut - Katai pokušava glavom na drugoj stativi. Lopta odlazi u korner, a kasnije Donaldov šut preslab za golmana Valete.

11. minut - GOL! Vodi Valeta sa 1:0. Posle kornera, Karuana beži Fibelu i glavom šalje loptu u mrežu Kahrimana. Šok u Beogradu. I sa ovim rezultatom srpski šampion ide dalje.

PA, ŠTA TO RADE ŠTOPERI ZVEZDE: Valeta povela i šokirala navijače Zvezde (VIDEO)

7. minut - Nesporazum defanzivca i golmana Valete. Pokušava glavom Mouče, ali pored gola. Zvezda ima inicijativu.

4. minut - Posle centaršuta sa desne strane koji izvodi Ibanjez, gužva u kaznenom prostoru Valete. Fibel sa desetak metara šutira, ali preko gola.

NOVA PROZIVKA: Delije opet udarile na UEFA (VIDEO)

Utakmica počinje. Zvezda u prvom poluvremenu napada ka južnoj tribini. Maltežani izvode početni udarac.

Očekuje se i početak utakmice. Na stadionu oko 25 hiljada gledalaca. Interesovanje je veliko pošto Zvezda posle devet godina pauze ima šansu da se plasira u elitnog UEFA takmičenja.

CRVENA ZVEZDA - VALETA 2:1

STRELCI: Donald u 30. i Katai u 76. minutu  - Karuana u 11. minutu

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Tore Hansen (Norveška)

ŽUTI KARTONI: Donald, Sikimić - Brifa, Borg

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez, Le Talek, Donald, Mouče (od 65. Srnić), Kanga (od 86. Ruiz), Katai, Vijeira (od 71. Sikimić).

VALETA: Bartolo, Borg, Karuana, Žil, Azopardi (od 79. Jume), Romeu (od 72. Malano), Brifa (od 90. Kremona), Pani, Aguire, Mifsud, Žonatan.