LE: Seltik sačuvao obraz u 93. minutu, Lukaku trostruki strelac (VIDEO)

19.02.2015. 20:56 14:38
Rodrigo Palasio
Rodrigo Palasio / Izvor: Beta/AP

Ubedljive pobede u prvim mečevima šesnaestine finala ostvarili Napoli i Everton. Tim iz Glazgova izborio remi protiv Intera u sudijskoj nadoknadi.

Posle prvih mečeva šesnaestine finala Lige Evrope Klub Briž, Napoli i Everton su gotovo obezbedili plasman u narednu rundu jer su ostvarili ubedljive pobede u gostima. Najubedljivi su bili fudbaleri Napolija koji su u Turskoj savladali Trabzon 4:0. Pobeda italijanskog tima je mogla da bude ubedljivija da je Mertens u 85. minutu iskoristio penal.

Seltik je bio na rubu poraza na svom terenu od Intera. Milanski tim je posle 45 minuta vodio 3:2, ali je u trećem minutu nadoknade drugog poluvremena Guideti umakao ofsajd zamci i postigao pogodak. Dvostruki strelac za neroazure bio je Rikardo Palasio, a drugi pogodak je postigao posle katastrofalne greške golmana Gordona.

Liverpul je posle dosta muke ostvario minimalnu pobedu nad Bešiktašem. Strelac jedinog gola bio je Mario Baloteli u 84. minutu iz penala. Najstrožijoj kazni je prethodio faul Ramona u šesnaestercu.

Junak dana je fudbaler Evertona Romelu Lukaku koji je postigao tri gola protiv Jang Bojsa. Engleski tim je pobedio 4:1 iako su domaći poveli 1:0. U 64. minutu Hoarau nije iskoristio jedanaesterac za švajcarsku ekipu, a najstrožijoj kazni je prethodio faul Stonsa koji je dobio crveni karton.

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku / Izvor: Profimedia

Vrednu pobedu je ostvario Zenit koji je u Ajndhovenu savladao PSV 1:0. Strelac jedinog gola bio je Brazilac Hulk u 64. minutu. Neizvesno je bilo u Rimu gde su Roma i Fejenord odigrali nerešeno 1:1. Poveli su domaći prelepim golom Žervinja, ali je u nastavku izjednačio Kazim-Ričards. Revanš se igra za nedelju dana.