21°C
01.06.2024.
117.1015
108.2069

LIGA ŠAMPIONA: Gol ili autogol nije ni važno, zakazano je finale Madriđana (VIDEO)

04.05.2016. 22:38
Geret Bejl
Geret Bejl / Izvor: Reuters

Plasman u finale koje će biti odigrano u Milanu, 28. maja ranije je obezbedio Atletiko Madrid.

Posle Atletiko Madrida plasman u finale Lige šampiona obezbedio je i gradski rival, Real. Ekipa Zinedina Zidana je u revanšu na "Santijago Bernabeuu" pobedila Mančester siti sa 1:0. Pošto u prvom duelu nije bilo golova, autogol Fernanda bio je dovoljan za prolaz dalje. Razloge konačnog raspleta treba tražiti i u podatku da "građani" nisu uputili nijedan šut u okvir gola Kejlora Navasa.

LIGA ŠAMPIONA: Atletiko iz ofsajda do finala

Među starterima Reala bio je i Kristijano Ronaldo koji je prvi meč propustio zbog povrede, a na suprotnoj strani, Siti se već u uvodnim trenucima meča susreo sa problemom. Zbog povrede, u desetom minutu Manuel Pelegrini je iz igre izveo Vensana Kompanija, a uveo Elijakima Mangalu.

TENISKI KRALJ NA "BERNABEUU": Svi su želeli da se pozdrave sa Novakom (FOTO)

Domaćin je poveo već u 20. minutu, posle prodora Gereta Bejla i sjajnog šuta. Međutim, zvanično (prema UEFA) gol nije pripisan Velšaninu, već je okarakterisan kao autogol Fernanda koji je zakačio loptu na putu ka golu Džoa Harta. Bilo kako bilo, Real je poveo sa 1:0 i imao rezultat koji ga vodi u finale.

U nastavku meča, dobre prilike su imali Ronaldo i Luka Modrić, da bi u 64. minutu okvir gola pogodio Bejl. Posle te akcije, viđen je i zanimljiv detalj kada je Portugalac "izigravao" rukometaša. Neko drugi bi verovatno dobio žuti karton.

MANGUP ILI LUDAK: Čolo ušao u finale Lige šampiona, pa UDARIO ČOVEKA! (VIDEO)

Do kraja meča u prestonici Španije nije bilo bitnijih promena, a poraz svog tima sa klupe je odgledao srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov

Finale će biti odigrano u Milanu, 28. maja. Atletiku će ovo biti treće finale, s tim da titulu još nije osvojio. Na drugoj strani, Real će pokušati da osvoji 11. trofej namenjen evropskom šampionu, u svom 14. finalu.

GVARDIOLA: Nisam ispunio misiju u Bajernu, ali sam zadovoljan!