NA DANAŠNJI DAN: Beogradska magla sakrila Zvezdinu pobedu nad Milanom (VIDEO)

10.11.2014. 17:17
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Pre 26 godina, Crvena zvezda i Milan odigrali su revanš susret 2. kola KEŠ.

U prvom susretu na „San Siru“, rezultat je bio 1:1, pa su crveno-beli polagali sve nade u domaći teren i podršku svojih navijača u revanšu. Prepuna „Marakana“, 90.000 promrzlih duša, svi složno u glas, za Zvezdu. Savićević je golom u 56. minutu susret doveo Beograđane u prednost, ali je nemački arbitar Diter Pauli bio prinuđen u 64. minutu da prekine susret zbog guste magle koja se spustila na teren. Novi susret je odigran u roku od 24 časa i ponovo je viđena velika drama.

Vasilijević je pri jednoj intervenciji, nespretno reagovao u svom petercu i ubacio loptu u sopstvenu mrežu, ali je sudija odmahnuo rukom. Sve se ovo dešavalo već u 5. minutu. Milan je kasnije uspostavio terensku inicijativu, a nakon centaršuta Donadonija, Marko van Basten se najbolje snašao i glavom poslao loptu iza leđa Stojanovića.

Igrao se 39. minut, Savićević je primio jednu loptu duboko u polju roso-nera i maestralno asistirao Draganu Stojkoviću, koji ju je zakucao pod prečku Đovanija Galija. Regularan deo utakmice okončan je rezultatom 1:1, pa se pristupilo izvođenju penala. Stojković i Prosinečki su bili precizni u prve dve serije, a zatim su Savićević i Mrkela bili neprecizni. Rajkard je zapečatio Zvezdinu sudbinu i potpuno nezasluženo odveo Milaneze u četvrtfinale KEŠ-a, a što je još interesantnije naredne dve sezone bili su neprikosnoveni u Evropi, sve dok ih upravo Beograđani nisu skinuli sa trona. Vredi se podsetiti Savićevićevog gola iz prvog susreta, koji je jedva snimljen zbog nezapamćene magle.