OSTAO BEZ TRAKE, ALI POKAZAO MAGIJU: Fantastičan dribling i asistencija Lazovića (VIDEO)

14.02.2015. 20:57
Darko Lazović
Darko Lazović / Izvor: Foto: MN Press

Sjajni potezi krilnog fudbalera kod prvog gola Parkera. Drugi pogodak crveno-belih stigao posle očajne intervencije golmana beloruskog šampiona.

Džošua Parker postigao je dva pogotka u poslednjoj proveri Crvene zvezde pred start prolećnog dela Superlige Srbije protiv BATE Borisova (2:1). Reprezentativni napadač Antigve i Barbude pokazao je da će biti veliko pojačanje u nastavku borbe za odbranu titule sa Partizanom,a oba gola protiv devetostrukog uzastopnog šampiona Belorusije i učesnika ovogodišnje Lige šampiona postignuta su na krajnje zanimljiv način.

Posle početnog vođstva protivnika koje je doneo Vitali Rodionov posle kornera i gužve pred golom Predraga Rajkovića, samo tri minuta kasnije Darko Lazović je napravio izvanredan dribling, na "petoparcu" okrenuo protivničkog čuvara, a zatim preciznim centaršutem pogodio u glavu Parkera.

Džošua Parker i Nenad Gavrić slave drugi gol Zvezde u meču sa BATE Borisovim
Džošua Parker i Nenad Gavrić slave drugi gol Zvezde u meču sa BATE Borisovim / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Ni drugi gol nije za nezaborav, naprotiv. Golman BATE-a Artjem Soroko je uoči jednog ispucavanja lopte u 50. minutu dao sebi predug for, što je iskoristio Nenad Gavrić, izblokirao njegovo ispucavanje i direktno uposlio Parkera kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Jedini momenat na susretu (pored povrede Miloša Bosančića) koji baca izvesnu senku na pobedu Crvene zvezde u jakoj proveri pred nastavak superligaških borbi za titulu, bila je činjenica da je dosadašnji novi-stari kapiten šampiona Srbije, Darko Lazović, koji je posle povrede Aleksandra Lukovića ponovo preuzeo traku, samo nekoliko dana kasnije ponovo je "ražalovan". Iz još uvek nepoznatih razloga, ulogu kapitena je u meču sa BATE Borisovim obavljao mladi golman Predrag Rajković, iako je krilni fudbaler bio na terenu od prvog minuta. Tako je Crvena zvezda (privremeno ili trajno) dobila petog kapitena ove godine, pošto su pre njih trojice traku nosili Nenad Milijaš i Nikola Mijailović.

Sve to Lazovića ipak nije omelo da pokaže vrhunsko fudbalsko umeće kod prvog gola Parkera, koji možete videti na 0:34 minuta snimka.