NEKE PTICE NIKAD NE POLETE: "Orlovi" dobili lekciju i od Češke

13.11.2015. 21:22 22:57
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: MN Press

Srpski fudbaleri doživeli poraz u poslednjem meču u 2015. godini.

Kako su srpski fudbaleri igrali tokom cele godine, tako su je i završili – porazom i bledom igrom. "Orlovi" su se naglo prizemljili u Ostravi gde su u prijateljskoj utakmici izgubili od Češke 4:1 (1:0). Ponovo je prikazana igra koja se što pre treba zaboraviti, a pretrpljen je najteži poraz od osamostaljenja Srbije.

Prvu šansu na utakmici imala je Srbija već u desetom minutu. Adem Ljajić je započeo akciju, a potom šutirao na gol. Međutim na mestu je bio golman Vaclik. Česi su poveli u 17. minutu. Posle kornera sa desne strane, najviši u skoku je bio Tomaš Sivok i savladao golmana Stojkovića.

Od tada se igralo otvoreno na obe strane, ali bez velikih šansi. U 34. minutu su srpski reprezentativci tražili jedanaesterac. Sivok je u svom kaznenom prostoru igrao rukom, ali je slovački arbitar Vnuk procenio da nije bilo namere. Isti igrač je pred kraj prvog poluvremena ponovo igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je Slovak ponovo bio nem.

U nastavku su Česi prvi zapretili u 58. minutu kada je Stojković odlično intervenisao. Minut kasnije je umesto Tadića u igru ušao Aleksandar Katai i tako debitovao za nacionalni tim.

Domaći su duplirali prednost u 63. minutu sa bele tačke. Pre toga je Tomović u kaznenom prostoru oborio Pudila.

Nadu srpskoj reprezentaciji doneo je Petar Škuletić u 79. minutu. Aleksandar Kolarov je centrirao sa leve strane, a Škuletić je bio najviši u skoku i postigao prvi gol u dresu reprezentacije. Ipak, u 82. minutu je i ta nada umrla. Krejči je iskoristio smušenost u odbrani srpske reprezentacije i postigao treći pogodak za "knedličke".

Ipak, to nije kraj. U trećem minutu sudijske nadoknade, Česi su postigli i četvrti gol. Akciju je počeo Krejči koji je dodao do Plašila, ovaj je uposlio Zahustela koji je glavom savladao Stojkovića. Zahustel je tako postigao pogodak na debiju za reprezentaciju.

STRELCI: 1:0 Sivok (17. minut), 2:0 Necid (63. iz penala), 2:1 Škuletić (79), 3:1 Krejči (82), 4:1 Zahustel (90+3).

STADION: "Vitkovic arena" u Ostravi.

GLEDALACA: 15.000.

SUDIJA: Vnuk (Slovačka).

ŽUTI KARTONI: Pavelka (Češka), Mitrović, Stojković (Srbija).

ČEŠKA: Vaclik, Kadarbek, Sivok, Kadlec, Pudil, Pavelika, Darida (od 86. Vacek), Skalak (od 72. Zahustel), Dočkal (od 56. Plašil), Šural (od 72. Krejči), Necid (od 80. Škoda).

SRBIJA: Stojković, Tomović (od 82. Petković), Ivanović, Tošić (od 59. Kostić), Kolarov, Matić (od 82. Petrović), Milivojević (od 69. Gudelj), Z. Tošić, Ljajić, Tadić (od 59. Katai), Mitrović (od 69. Škuletić).