PRIMERA: Deset komada u Madridu, Deportivo odoleo Barseloni i opstao!

23.05.2015. 21:04 22:36
Čičarito i Marselo slave gol u meču protiv Hetafea
Čičarito i Marselo slave gol u meču protiv Hetafea / Izvor: Tanjug

Vakensija u poslednjem kolu sačuvala bod prednosti u odnosu na Sevilju, pa će naredne sezone igrati u Ligi šampiona. Neverovatnu borbu za opstanak tri ekipe završile sa istim brojem bodova.

Poslednje kolo španske Primere nije donosilo nikakve velike odluke po pitanju vrha tabele, jer je Barselona još ranije obezbedila 23. titulu. Jedino gde je moglo nešto da se promeni bilo je u borbi za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a identičnim pobedama Valensije i Sevilje rezultatom 2:3, na gostovanjima u Andaluziji poredak je ostao nepromenjen.

"Slepi miševi" su protiv Almerije dva puta gubili, ali su uspeli da golom Paka u 80. minutu stignu do pobede koja ih vodi u evropsku elitu naredne sezone, a Almeriju u drugu ligu, dok je Sevilja umalo ispustila tri gola "viška" protiv Malage, ali joj ni trijumf nije ništa doneo.

Fudbaleri Barselone slave 23. titulu u Primeri
Fudbaleri Barselone slave 23. titulu u Primeri / Izvor: Tanjug

Barselona je na oproštaju Ćavija od dresa katalonskog kluba (više o tome pročitajte OVDE) protiv Deportiva prokockala prednost koju joj je Lionel Mesi doneo golovima u 5. i 59. minutu. Ipak, tim iz Galicije je pogocima Pereza u 67. i Salomaoa u 76. minutu stigao do boda vrednog opstanka. Ni taj remi nije teško pao Barsi koja je u slavljeničkoj atmosferi okončala šampionsku trku sa Realom.

Granada je bodom protiv doskorašnjeg šampiona Atletika takođe sačuvala status, a iako je i ona, kao i Eibar, takmičenje završila sa 35 bodova, poslednje pomenuti će u Segundu, zbog nasjlabijeg međusobnog odnosa u krugu od tri ekipe, uprkos ubedljivoj pobedi nad prežaljenom Kordobom (3:0).

Kristijano Ronaldo slavi gol protiv hetafea u poslednjem kolu Primere
Kristijano Ronaldo slavi gol protiv hetafea u poslednjem kolu Primere / Izvor: Tanjug

Ovogodišnji španski šampionat okončan je malim madridskim derbijem u kojem je Real savladao Hetafe rezultatom 7:3. Goleadu na stadionu "Santjago Bernabeu" obeležio je Kristijano Ronaldo koji je novim het-trikom okončao sezonu sa čak 48 golova u Primeri, ćime je četvrti put u karijeri obezbedio "Zlatnu kopačku". Gosti su imali rezultatski zaostatak već posle četvrt časa igre, ali su sjajnim golovima iz daljine Eskudera i Kastra preokrenuli rezultat, da bi Ronaldo do poluvremena još jednom doveo domaćina u vođstvo, ali je Lasen na odmor dve ekipe odveo sa rezultatskim egalom.

Ipak, u nastavku su doživeli potpuni debakl, pošto su redom pogađali Čičarito, Hames Rodrigez, Hese i Marselo za čak 7:3 i ukupno deset golova za sjajan završetak šampionata.