PRIMERA: Matje čuva Barselonu na vrhu! (VIDEO)

05.04.2015. 22:54
Fudbaleri Barselone
Fudbaleri Barselone / Izvor: Beta/AP

Minimalac Katalonaca na gostovanju Selti.

Posle Real Madrida koji je sa 9:1 demolirao Granadu (više o tome pročitajte OVDE), pobedu u 29. kolu ostvarila je i Barselona. Katalonski klub je na gostovanju Selti posle velike borbe slavio sa 1:0. Gol vredan nova tri boda postigao je Matje u 73. minutu posle gužve u kaznenom prostoru domaćih.

Tokom čitavog meča vodila se velika borba. Igrači Selte hrabro su se suprotstavili favorizovanoj Barseloni ali na kraju nisu izdržali da pred svojim navijačima osvoje barem bod protiv lidera. S obzirom na to da na ovom susretu nisu bili raspoloženi golgeteri (Mesi, Suarez, Nejmar) stvar je u svoje ruke preuzeo Matje koji je iskoristio trenutak nesmotrenosti odbrane domaće ekipe i glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta, domaćini su krenuli na sve ili ništa ali nisu uspeli da pronađu put do gola Brava tako da su po isteku 90. minuta ipak morali da pruže ruku pobedniku. Pored toga u poslednjih pet minuta Selta je imala igrača manje pošto je zbog više nego nesportskog poteza Oreljane morao u svlačionicu pre saigrača, o čemu više možete pogledatio OVDE.