16°C
15.05.2024.
117.1216
108.2155

PRVENAC KLOPA: Magična peta Teišeire i gol Klajna za prvi trijumf Nemca u Liverpulu! (VIDEO)

28.10.2015. 23:44
Fudbaleri Liverpula slave gol Natanijela Klajna
Fudbaleri Liverpula slave gol Natanijela Klajna / Izvor: Beta/AP

Prelepa asistencija Dušana Tadića za pobedu Sautemptona u engleskom Liga kupu. Mančester junajted eliminisan posle penala. "Petarda" Mančester sitija. Barselona odigrala mršavih 0:0 protiv trećeligaša u Kupu kralja.

Fudbaleri Liverpula zabeležili su prvu pobedu pod vođstvom nemačkog trenera Jirgena Klopa. Oni su u meču osmine finala engleskom Liga kupa savladali Bornmut minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke za prvi trijumf Nemca posle tri vezana remija na klupi "crvenih" delo je Natanijela Klajna. Mladi fudbaler postigao je prvenac u dresu kluba sa Mersisajda, a svemu je prethodila sjajna akcija domačih fudbalera koju je petom pokušaao da završi Karlos Teišeira, a dovršio Klajn.

Plasman u četvrtfinale Kapitol Uan kupa obezbedio je i Mančester siti. "Građani" su deklasirali Kristal palas rezultatom 5:1, a veoma raspoložene domaćine do pobede su odveli Boni, De Brujne, Ienaćo, Jaja Ture i Garsija, dok je jedini gol za goste sa "Selhrst parka" postigao Dilejni.

Sautempton je na domaćem terenu slavio protiv Aston Vile rezultatom 2:1, a pobedu "svecima" golovima su doneli Jošida u 51. minutu, odnosno Pele u 77. na asistenciju srpskog reprezentativca Dušana Tadića koji je osam minuta ranije ušao u igru.

Mančester junajted se na "Old Trafordu" obrukao protiv Midlzbroua, pošto za 120 minuta nije uspeo da postigne gol. Posle prošlosezonske istorijske penal serije koju su protiv Liverpula izgubili rezultatom 14:13, "Boro" je protiv drugog engleskog velikana imao više sreće u novoj sezoni i posle još jedne penal serije stigao do naredne runde, a tragičari za "crvene đavole" bili su kapiten Vejn Runi, Majkl Kerik i Ešli Jang.

Barselona je u meču španskog Kupa kralja samo remizirala protiv trećeligaša Viljanovensea, a posle remija od 0:0 radost navijača hrabrog malenog kluba iz Ekstramadure kada je žrebom dobio katalonskog giganta (možete da pogledate OVDE) sada ima više smisla. Barsa je nastupila bez najvećih zvezda, pa će putnika u osminu finala oderditi revanš meč 2. decembra na stadionu "Kamp Nou".

Žeremi Matje u meču Viljanovense - Barselona
Žeremi Matje u meču Viljanovense - Barselona / Izvor: Beta/AP

Kakav tragičan autogol je postigao Dušan Basta u porazu Lacija protiv Atalante, možete da pogledate OVDE.