SERIJA A: Pjanić predvodio Romu do nove pobede, Palermov mat posle slobodnjaka! (VIDEO)

30.11.2014. 18:48 14:38
Fudbaleri Rome slave pobedu
Fudbaleri Rome slave pobedu / Izvor: Beta/AP

"Vučica" sigurna protiv Intera 4:2, Ljajić asistent.

Takmičarski vikend u Seriji A, kao što smo navikli doneo je niz interesantnih susreta.

Roma je pred svojim navijačima savladala Inter 4:2. "Vučica" je povela u 21. minutu pogotkom Žervinja posle asistencije Adema Ljajića. Desetak minuta kasnije Ranokija je posle asistencije Kuzmanovića poravnao rezultat. U nastavku susreta u 47. minutu Holebas donosi novu prednost domaćinu, a deset minuta kasnije Inter ponovo poravnava rezultat, ovoga puta golom Osvalda. A onda na scenu stupa Miralem Pjanić koji pogotkom u 60. minutu donosi novu, ispostaviće se konačnu prednost svojoj ekipi. Isti igrač u 92. minutu stavlja tačku na rezultat i novu pobedu Rome.

Milan je sa 2:0 na domaćem terenu savladao Udineze, Fiornetina je bila ubedljiva na gostovanju Kaljariju 4:0, a gol manje postigla je Đenova protiv Ćezene 3:0. Empoli i Atalanta odigrali su bez golova 0:0, a Palermo je pred svojim navijačima savladao Parmu 2:1.

Sicilijanci do vođstva došli posle spektakularne akcije iz slobodnjaka. Prodali su mangupsku foru u tri poteza. Mareska  je izveo slobodan udarac,  Bareto je šmekerski petom izbacio kompletnu odbranu Parme, a napadač Dibala golom krunisao akciju.