SP: Hrabra Gana odolela Nemačkoj

21.06.2014. 20:31 14:43
Nemačka Gana
Nemačka Gana / Izvor: Beta/AP

Sva četiri gola viđena su u drugom delu meča. Posle početnog vođstva Nemačke, Gana je preokrenula ali je Klose pogodio za remi.

Posle pobede nad Portugalom, reprezentacija Nemačke remizirala je sa Ganom (2:2). Od prvog sudijskog zvižduka viđena je velika borba na svakom delu terena. Igralo se na granici faula, velika borba vodila se za svaku loptu. Nemačka je kontrolisala igru, imala više lopte u nogama ali Gana je imala ozbiljnije šanse za vođstvo ali je u tim trenucima meča na glavna figura bio sigurni Manuel Nojer.

Za razliku od prvog poluvremena gde su mreže mirovale, u drugom delu meča viđeno je čak četiri pogotka. Golom Gecea Nemačka je došla do vođstva, ali tek što se smirila radost zbog pogotka Ajev je izjednačio. Gana je potpunog preokreta stigla za samo par minuta pošto je kapiten Gijan postigao drugi vodeći pogodak. Prednost gane trajala je svega desetak minuta posle čega se u listu strelaca upisuje i Klose.

Do kraja susreta nastavljeno je sa velikom borbom, obe ekipe želele su što pre da stignu do tog trećeg, pobedonosnog gola ali do isteka 90. minuta promene rezultata nije bilo, tako da su braća Boateng na kraju ipak podelila bodove.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

NEMAČKA: Nojer, Boateng (Mustafi), Mertezaker, Humels, Hevedes, Kros, Lam, Kedira (Švajnštajger), Ozil, Gece (Klose), Miler.

GANA: Dauda, Rabiu (Agumenjang), Mensa, Boje, Asamoa, Aful, Muntari, Atsu (Vakaso), Boateng, Aju, Gijan.

Do kraja susreta vodila se borba za svaku loptu igralo se na granici faula. Obe ekipe želele su što pre da stignu do trećeg, pobedonosnog pogotka ali je i po isteku 90. minuta na semaforu stajalo 2:2.

71. minut 2:2 GOOLL - KLOSE - Gužvu u šesnaestercu Gane najbolje je iskoristio Klose koji je loptu smestio u mrežu nemoćnog Daude.

62. minut 1:2 GOOLL - GIJAN - Muntari je presekao pas na sredini, poslao idealnu loptu do Gijana kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Nojera.

Nemačka Gana / Izvor: Tanjug

54. minut 1:1 GOOLL - AJEV - Sjajan centaršut Afulija na najbolji način iskoristio je Ajev koji glavom šalje loptu u mrežu za poravbnanje rezultata.

51. minut 1:0 GOOLL - Gece - Posle odličnog dodavanja Milera, Gece je iskoristio slobodan prostor u šesnaestercu i pogodio za vođstvo Nemačke.

Od starta drugog dela, Nemačka je pojačala pritisak ali je dobra odbrana Gane uspešno odolevala napadima.

Ako je suditi po dešavanjima na terenu nije teško zaključiti da je Nemcima mnogo teže da igraju sa Ganom nego što je to bio slučaj u duelu sa Portugalom.

34. minut - Gijan je lepo prošao po strani, ušao u šesnaesterac ali je pravovremenom reakcijom Nojer sačuvao svoj gol.

U ovim trenutcima meča glavna borba vodi se na sredini terena bez pravih šansi na obe strane.

18. minut - Zapretili su i Nemci, ali ne previše ozbiljan pokušaj Kedire.

Nemačka ima više lopte u nogama, ali Gana preti.

Navijačica Nemačke
Navijačica Nemačke / Izvor: Beta/AP

12. minut - Snažan šut Rabijua iz velike daljine, ali siguran Nojer.

6. minut - Boateng je lepo povukao po strani i u srcu šesnaesterca uposlio Gijana koji je sa svega pet metara šutirao preko gola.

Od prvog sudijskog zvižduka težište igre prebačeno je na polovinu Gane, a kako je i bilo očekivano Nemačka ima više lopte u nogama i diktira tempo igre.