A NAJAVILI SU NOVI POČETAK: "Orlovi" opet aterirali (VIDEO)

23.03.2016. 22:40
Jakub Blaščikovski
Jakub Blaščikovski / Izvor: Reuters

Narednu prijateljsku utakmicu srpski nacionalni tim će odigrati u utorak protiv Estonije, u Talinu.

Porazom u Poznanju fudbalska reprezentacija Srbije počela je "pripreme" za Mundijal u Rusiji. "Orlovi" selektora Radovana Ćurčića odigrali su prvu utakmicu u tekućoj godini, i izgubili sa 1:0 od domaćina (strelac Blaščikovski). U meč na "Inea stadionu" srpski tim ušao je sa problemima (više pročitajte OVDE), ali i najavama da je ovo početak priprema za Svetsko prvenstvo u Rusiji, pošto će EVRO 2016 proći bez "orlova". Ipak, na prvom testu, naš nacionalni tim je pao.

Sa OVIM timom Ćurčić napada Poljake (FOTO)

Nisu Poljaci u ovoj utakmici dokazali da su "vanzemaljci", jer su ih nekoliko puta spasili golmani, ali su ipak slavili. Ostaje nam da žalimo za veoma izglednim prilikama Branislava Ivanovića i Slobodana Rajkovića, ali se na kraju piše i pamti rezultat. Nije pomogla ni dobra partija (najboljeg u našem timu) Adema Ljajića koga su u nameri da postigne gol osujetili golmani Fabijanski i Ščešni. Sve u svemu, "orlovi" su nastavili sa lošim rezultatima. Podsetimo, ovo je treći uzastopni poraz, posle Portugalije i Češke.

Minut ćutanja za Santrača

- Pred početak meča odata je pošta minutom ćutanja nedavno preminulom Slobodanu Santraču, legendi srpskog i jugoslovenskog fudbala - navedeno je na sajtu FSS.

Već u uvodnim minutima meča, Srbija je imala veliku priliku, da povede. Ljajić je odlično šutirao, Fabijanski uspeo da odbrani, a odbijenu loptu Ivanović nije uspeo sa sprovede u mrežu. Šutirao je glavom, ali bio neprecizan. Što bi se reklo, bilo je mnogo teže za promašiti (pogledajte OVDE). I pošto Srbija nije iskoristila svoje šanse, to je uradila Poljska. Robert Levandovski je sa leve strane ubacio je loptu ka sredinu, a glavom je intervenisao Nemanja Maksimović. Ta odbijena lopta pala je pravo na nogu Jakubu Blaščikovskom, koji je sa 16 metara pogodio ugao Stojkovićevog gola. Sa čak devetoricom u kaznenom prostoru naši "orlovi" se nisu odbranili.

U 51. minutu, Srbija je imala mnogo sreće, pošto je Milik pogodio stativu, sa 15-ak metara. Do 56. minuta na terenu je bio debitant Nikola Stojiljković, a zamenio ga je Filip Đuričić. Mladi napadač u duelu sa Poljacima nije ostavio zapažen utisak, tačnije uklopio se u sivilo. Ono što pokazuje u dresu Brage nije pokazao u nacionalnom timu. Nekoliko minuta kasnije ponovo je pokušao Ljajić, ali bez uspeha.

STADION U POZNANJU JE ODJEKIVAO: Pogodite koji je SRPSKI NARODNJAČKI HIT pušten na razglasu (VIDEO)

Fudbaler koga Inter verovatno neće zadržati (više pročitajte OVDE) ponovo je, u 64. minutu pripretio, ali je Vojčeh Ščešni paradom zaustavio šut. Ubrzo je Miralem Sulejmani zamenio Zorana Tošića, koji je kao i Stojiljković bio neprimetan. U nastavku, šansu je dobio još jedan debitant, Nemanja Maksimović, a šut je u tim trenucima oprobao i Krihovjak. Lopta je otišla metar pored gola Stojkovića. Do kraja meča šansu su dobili Darko Brašanac, Filip Mladenović i Uroš Spajić.

Upravo je Brašanac, u 88. minutu odlično utrčao u kazneni prostor, ali je na petercu u poslednjem momentu izblokiran. Samo minut kasnije, posle centaršuta Ljajića, Slobodan Rajković je glavom šutirao, ali je Ščešni jedva odbranio. "Pomogla" mu je i prečka. U samoj završnici, Srbija je bila dominantnija, stvarala prilike, ali gol nije dala. Za to je kriv bio fenomenalni Ščešni.

U utorak je zakazan još jedan test meč, sa Estonijom, u Talinu. Možda nova prilika za iskupljenje.

STEPI U ČUDU: NEMA NAM SPASA ako KARLEUŠA ruši selektora!

POLJSKA - SRBIJA 1:0

STRELCI: Blaščikovski u 28.

STADION: "Inea stadion"

GLEDALACA: 38.271

SUDIJA: Aleksander Harkam (Austrija)