117.1216
108.2155

SUPERDORTMUND: Borusija nadigrala Bajern u Superkupu

13.08.2014. 20:05
Fudbaleri Borusije Dortmund slave sa peharom Superkupa Nemačke, pobedom u finalu nad Bajernom iz Minhena / Izvor: Tanjug

Izabranici Jirgena Klopa potpuno su taktički i igrački nadmudrili večitog rivala slavivši pogotcima Mkitarjana i Obamejanga, kojim su osvojili peti Superkup u svojoj istoriji.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su Superkup Nemačke pobedivši šampiona Bundeslige Bajern Minhen rezultatom 2:0 (1:0).

Izabranici Jirgena Klopa potpuno su taktički i igrački nadmudrili večitog rivala, potpuno ga nadvisivši u svim elementima igre. Pep Gvardiola nije imao rešenja za visoku presing igru "milionera" već na polovini Bavaraca, kojom protivniku nisu dozvoljavali postavljanje ofanzivnih akcija, zbog kojih je šampion Nemačke tokom najvećeg dela meča delovao potpuno bezopasno.

Golove za domaći tim postigli su Henrih Mkitarjan u 23. minutu, odnosno Pjer-Emerik Obamejang u 62. minutu susreta na stadionu "Signal Iduna Park" u Dortmundu i tako dokazali da je prošlonedeljna katastrofa na "Enfildu" od Liverpula (0:4) bila samo trenutna slabost.

Fudbaler Dortmunda Henrih Mkitarjan proslavlja gol protiv Bajerna u Superkupu Nemačke / Izvor: Tanjug

Srpski reprezentativcii članovi Dortmunda Neven Subotić i Miloš Jojić nisu igrali na ovom susretu, iako su bili među 18 fudbalera u protokolu.

Ovo je "milionerima" peti Superkup u klupskoj istoriji kojim su se izjednačili po broju osvojenih trofeja sa minhenskim timom. Borusija je prethodno bila najbolja 1989, 1995, 1996. i 2013. godine.