SUPERLIGA: Partizan se poigrao sa živcima navijača, ali je nastavio pobednički niz (VIDEO)

06.04.2016. 17:54
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: partizan.rs/Miloš Cvetković

U Ivanjici odigrana utakmica 29. kola šampionata Srbije, a crno-beli upisali petu uzastopnu prvenstvenu pobedu.

Fudbaleri Partizana su nastavili pobednički niz u Superligi Srbije. U Ivanjici, u utakmici 29. kola nacionalnog šampionata ekipa Ivana Tomića je sa 2:1 pobedili Javor, a peti vezani trijumf je praktično obezbeđen u prvih pola sata. Rani gol Nemanje Mihajlovića i autogol Đorđa Crnomarkovića najavili su 15. ovosezonski trijumf crno-belih koji su na ovaj način napravili veliki korak ka potvrdi drugog mesta uoči početka plej-ofa. Takođe treba napomenuti da su crno-beli prvi put od jeseni 2014. godine ostvarili pet uzastopnih pobeda u Superligi.

Na drugoj strani, Ivanjičani su napravili korak unazad uoči početka plej-ofa. Jedini gol za ekipu Mladena Dodića dao je Stefan Dražić u 73. minutu i tako uneo malo neizvesnosti. Ipak, velikog preokreta nije bilo. U 30. kolu, za vikend Partizan će dočekati lučansku Mladost, dok će Javor gostovati Jagodini. Posle toga sledi podela osvojenih bodova na pola, a zatim i plej-of i plej-aut.

Na tribinama bio i selektor

Utakmicu u Ivanjici uživo je gledao i selektor reprezentacije Srbije Radovan Ćurčić koji je nekada vodio Javor.

Već u 4. minutu poveli su gosti iz Beograda, a akciju je golom krunisao Nemanja Mihajlović. Posle akcije kapitena Saše Ilića i najboljeg strelca "parnog valjka", Valerija Božinova, Mihajlović se oslobodio čuvara i sa 15 metara pogodio bliži ugao gola Đogatovića (gol pogledajte OVDE). U nastavku meča dva puta je pokušao Husnidin Gafurov, ali nije bio uspešan. Jednom je Bojan Šaranov odbranio, a drugi put je bio neprecizan. U 25. minutu, trener Ivanjičana je bio primoran da napravi izmenu, pošto se Eliomar Silva povredio. Šansu je dobio Ivan Josović.

Samo dva minuta kasnije, crno-beli su propustili veliku priliku, koju možete da pogledate u nastavku.

Ipak, u 29. minutu bilo je 2:0 za Partizan, ali je strelac bio igrač Javora, Đorđe Crnomarković. Miroslav Bogosavac je "izbacio" Sašu Lukića, ovaj izbegao ofsajd zamku, pokušao da asistira na drugu stativu Valeriju Božinovu. Na sreću gostiju i nesreću domaćina, Crnomarković je ubacio loptu u svoju mrežu (pogledajte OVDE). Pred kraj poluvremena, Javor je mogao da smanji prednost, a u akciji je opet učestvovao Gafurov. Ubekistanac je prošao po desnoj strani, uputio loptu ka Jovanu Đokiću, ali je on veoma loše zahvatio.

MITROVIĆ U TOP 10 RAZOČARANJA: NAJGORI napadač Premijer lige trebalo je da bude prva zvezda Engleske (FOTO)

U 57. minutu, ponovo je Javor prokockao priliku. Dražić se posle duela sa Bogosavcem izborio za loptu, krenuo ka golu Šaranova, ali i mnogo oklevao. Loptu je poslao u srce kaznenog, a to je iskoristio Ivan Bandalovski i otklonio opasnost. Ubrzo je usledila i dvostruka izmena, pošto je Tomić izveo Božinova i Ilića, a šansu su dobili Dušan Vlahović i Marko Jevtović. Pošto je utakmica već ušla u koliko-toliko mirniji tok, Tomić je ukazao i priliku Goluboviću (umesto Lukića).

Ubrzo je u meč vraćena rezultatska neizvesnost, pošto je Dražić iskoristio lošu reakciju Bojana Šaranova posle šuta sa distance. Na odbijenu loptu, natrčao je Dražić i smanjio na 2:1.

U 87. minutu Partizan je bio blizu pogotka za 3:1. Posle prodora Bogosavca, lopta je došla do Kosovića koji je sa desetak metara snažno šutirao, ali je lopta pogodila prečku. Odbila se o teren, ali liniju gola nije prešla. U četvrtom minutu nadoknade, Stojaković je imao dobru priliku, ali je Šaranov odbranio šut sa nekoliko metara. Ubrzo je usledio i poslednji zvižduk sudije Dejan Santrača koji je pokazao tri žuta kartona.

Inače, u timu crno-belih ponovo je bio i Sedrik Gogua, koji je zbog jednog grubljeg starta dobio žuti karton.

BLIŽI SE SKUPŠTINA PARTIZANA: Oglasilo se i Društvo, zna se i koga podržava

OVDE pročitajte kako je bilo u duelu Crvene zvezde i Rada, a OVDE kako je bilo u ostalim mečevima Superlige

JAVOR - PARTIZAN 1:2

STRELCI: Dražić u 73. - Mihajlović u 4, Crnomarković u 29. ag

STADION: Kraj Moravice

SUDIJA: Dejan Santrač

ŽUTI KARTONI: Gajić, Milović - Gogua

CRVENI KARTONI:

JAVOR: Đogatović, Gajić, Miletić, Milović, Crnomarković, Docić, Ađuru (od 63. Stojaković), Đokić, Eliomar (od 25. Josović), Gafurov (od 78. Zečević), Dražić.

PARTIZAN: Šaranov, Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac, Lukić (od 68. Golubović), Kosović, Brašanac, Mihajlović, Ilić (od 58. Jevtović), Božinov (od 57. Vlahović).