SUPERLIGA SRBIJE: Zvezdina rekordna 24. pobeda, "pala" MUSLINOVA generacija, neka se pripremi BENFIKA

22.03.2016. 16:54
Ugo Vijeira sa Donaldom i
Ugo Vijeira sa Donaldom i / Izvor: MN Press

Izabranici Miodraga Božovića deklasirali Novi Pazar.Novi Pazar - Crvena zvezda

Crvena zvezda je na impresivan način oborila stari i postavila novi klupski rekord po broju uzastopnih pobeda, crveno-beli su do 24. uzastopne prvenstvene pobede u nizu stigli deklasiranjem (4:0Novog Pazara na stadionu kraj Jošanice, pa evropski rekord Benfike od 29. trijumfa u nizu deluje veoma dostižno.

ZA ISTORIJU: Šta ZVEZDA mora da uradi da bi postavila nove REKORDE

Izabranici Miodraga Božovića su u potpunosti nadigrali domaćina i dominirali u većem delu meča. Novi Pazar je u prvom poluvremenu zapretio samo jednom, kod rezultata 0:0 u 23. minutu Vojo Ubiparip je imao odličnu šansu posle greške kapitena Crvene zvezde Aleksandra Lukovića, ali je loše šutirao iz više nego izgledne pozicije. Luković se za grešku iskupio na najbolji mogući način, postigao je vodeći gol za Zvezdu, glavom je iz srca peterca prosledio loptu u mrežu domaćina posle centaršuta Ibanjeza iz kornera.

Prednost Zvezde duplirao je najbolji strelac ekipe Ugo Vijeira. Portualac je 18. ligaški gol postigao glavom posle centaršuta Le Taleka i upisao se u strelce na devetom uzastopnom meču čime se primakao Džejmiju Vardiju koji je ove sezone bio strelac za Lester na 11 uzastopnih premijerligaških utakmica. Sve dileme oko pobednika rešene su u 43. minutu kad je Trtovac nespretnom reakcijom poslao loptu u sopstvenu mrežu posle centaršuta Srđana Plavšića.

Novi Pazar je mogao do počasnog gola u 66. minutu, ali se Amer Osmanagić obrukao u situaciji "jedan na jedan", bio je sebičan, šutirao je, ali mu je Damir Kahriman "ušao u šut" i odbranio. Kazna za to stigla je minut kasnije, Le Talek je iskoristio asistenciju Palvšića i postavio konačan rezultat.

TABELA: Crvena zvezda 77, Partizan 45, Borac 44, Radnički 42, Čukarički 41, Voždovac 39, Vojvodina 39, Radnik 37, Javor 34, Mladost 31, Metalac 28, Novi Pazar 27, OFK Beograd 26, Spartak 23, Rad 22, Jagodina 22.

NOVI PAZAR - CRVENA ZVEZDA 0:4

STRELCI: Luković u 27, Vijeira u 38, Trtovac u 43. autogol i Le Talek u 67. minutu.

STADION: Gradski u Novom Pazaru.

SUDIJA: Novica Anđelovski.

ŽUTI KARTONI:

NOVI PAZAR: Živković – Vasilić (od 46. Pavlović), Trtovac, Savić, Pantelić (od 46. Rušević) – Ubiparip, Radivojević, Vidić, Zlatković, Micevski - Osmanagić.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman – Petković, Luković (od 72. Rendulić), Edson, Ibanjez – Le Talek, Donald, Srnić, Katai (od 70. Ristić), Plavšić – Vijeira (od 80. Sikimić).