POTVRDA DOMINACIJE: Srbija potopila Hrvatsku i osvojila Svetsko prvenstvo

08.08.2015. 20:55 22:44
Vaterpolisti Srbije svetski prvaci
Vaterpolisti Srbije svetski prvaci / Izvor: Reuters

"Delfini" u Kazanju pobedili 11:4.

Srbija je prvak sveta u vaterpolu!!!! Srbija je u ovom momentu najdominantnija vaterpolo sila jer od 2013. osvaja samo zlatnu medalju na svim takmičenjima. U finalu Svetskog prvenstva u Kazanju Srbija je savladala Hrvatsku 11:4 (2:2, 3:0, 2:2, 4:0).

Na putu do zlata Srbija je pobedila sve protivnike u Rusiji, a posebno je impresivno kako su odigrali poslednje tri utakmice. Hrvatska je počela sigurno i golovima Obradovića i Petkovića povela 2:0. Tada je nastao kraj za njih, jer su do kraja meča postigli samo dva gola, a primili 11. Prlainović i Mandić su do kraja prvog perioda izjednačili na 2:2 i tako vratili neophodnu sigurnost.

Treće mesto osvojila je Grčka koja je tek posle peteraca savladala Italiju 11:9. Grci i Hrvati su obezbedili i plasman na Olimpijske igre naredne godine u Riju. Tamo su se već plasirali Brazil, Srbija i SAD.

Onda su usledile druga i početak treće četvrtine kada je Srbija postigla još četiri gola i povela 6:2. U trećem periodu je Hrvate držao jedino Sandro Sukno, a poslednju šansu za povratak su imali kod rezultata 7:4 kada je Burić dva puta zapretio.

Kada su to propustili, u poslednjem nisu imali šta da traže. Srbija je postigla još četiri gola i na kraju ostvarila ubedljivu pobedu. Ovo je peta titula svetskog prvaka za naše vaterpoliste. Prethodne su osvojene 1986. (Madrid), 1991. (Pert), 2005. (Montreal) i 2009. (Rim).

BAZEN: Dvorac vodenih sportova u Kazanju.

SUDIJE: Margeta (Slovenija), Stavridis (Grčka).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović 1, Nikić, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović 1, Prlainović 3, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković 1, Lončar, Joković, Bukić, Muslim, Bušlje, Sukno 2, Paškvalin, Šetka, Obradović 1, Bijać.

Prenos uživo pratite na Srbijadanas.com:

Četvrta četvrtina

Posle minut i po igre u poslednjem periodu Duško Pijetlović je povećao na 8:4. Pet minuta do kraja Paulo Obradović je zaradio treće isključenje i neće više ulaziti u igru. Igrača više je iskoristio Prlainović i povećao na 9:4. Tri po minuta pre kraja je Sava Ranđelović je zaradio treću ličnu grešku. Već u narednom napadu je Milan Aleksić zapečatio sudbinu Hrvata i to golom sa sedam metara za 10:4. Na 11:4 je povećao Nikola Jakšić i postavio konačan rezultat.

Treća četvrtina

Kakav početak, Stefan Mitrović je povećao na 6:2. Posle dugo vremena Hrvati postižu gol. Strelac je Sandro Sukno  i to sa igračem više. Ipak, u narednom napadu Ćuk koristi igrača više i Srbija vodi 7:3. Na 7:4 je smanjio Sandro Sukno i to sa igračem više. Na samom kraju je Burić lepo šutirao, ali je pogodio stativu. U poslednjim sekundama je Burić ponovo zapretio, ali je lopta otišla pored gola. Pred poslednju četvrtinu rezultat je 7:4 za Srbiju.

Druga četvrtina

Srbija dolazi prvi put u viođstvo, a treći gol je postigao Prlainović i to iz daljine. Na 4:2 je povećao Miloš Ćuk i to sa igračem više. Hrvatski selektor je zatražio tajm aut. Nastavlja Srbija da igra odličnu odbranu, a na golu blista Mitrović. Vodi Srbija 5:2, a strelac je bio Filip Filipović. Završena je i druga četvrtina koju je Srbija dobila rezultatom 3:0.

Prva četvrtina

Kao i prošlu utakmicu protiv Italije i sada je na golu počeo Branislav Mitrović. Hrvati su iskoristili prvog igrača više, a strelac je bio Paulo Obradović. Srbija je potom imala igrača više, ali ga nije iskoristila. Međutim, Petković je u narednom napadu povećao na 2:0 i to sa igračem više.

Na sreću u narednom napadu je Prlainović iskoristio igrača više i smanjio na 2:1. Na 2:2 je izjednačio Dušan Mandić i to sa centarske poticije. Odlična akcija srpskih vaterpolista. Do kraja prvog perioda nije bilo golova iako je pred sam kraj Andrija Prlainović pogodio prečku.