Crvena zvezda
Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu (2:1) i osvojili Kup Srbije.

Duel je odigran pred osam hiljada navijača na novootvorenom stadionu "Lagator" u Loznici.

Izvanredno prvo poluvreme gledali smo na stadionu „Lagator“. Aleksa Vukanović je prvi zapretio i to već u trećem minutu. Umakao je odbrani Zvezde i izašao sam ispred Glazera. Ipak, nije se snašao i Izraelac mu je zaustavio udarac. Ubrzo je pripretio i tim Vladana Milojevića. Bukari je šutirao preko gola iskosa sa desne strane.

Od tog trenutka je Zvezda preuzela inicijativu, pretili su beogradski crveno-beli, ali je sledeća prilika bila ispred Glazera. Ivanović je u 35. minutu izbio sam ispred Glazera. No, spetljao se i poslao loptu pored gola. Kazna je stigla posle svega dva minuta. Ivanić je posle pasa Endiajea prevario Carevića. Ubrzo je Zvezda došla do novog gola. Pomenuti Endiaje je zatresao mrežu Vojvodine. Ipak, posle gledanja VAR tehnologije pogodak je poništen zbog ofsajda napadača.

KUP SRBIJE, FINALE

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Strelci: Ivanić 37, Spajić 66 - Vukanović 90+9

Stadion: Lagator

Sudija: Milan Ilić

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić – Stamenić, Hvang, Ivanić – Olajinka, Bukari, Šerif

Vojvodina: Carević – Lazarević, Korać, Crnomarković, Đorđević – Petrović, Zukić, Savićević, Seri – Vukanović, Ivanović

Nastavak meča je počeo prekidom. Navijači Crvene zvezde su ubacili papire na teren i tom prilikom je neki predmet pogodio golmana Carevića. Pao je čuvar mreže Vojvodine na travu, ali je ubrzo ustao i meč je nastavljen.

Prvo uzbuđenje i odmah se trese mreža. Bukari je bio strelac, ali i ovoga puta je gol poništen… ponovo je Endiaje bio u ofsajdu. U 66. minutu nije bilo dileme. Spajić je glavom promenio rezultat posle centaršuta Hvanga iz kornera.

Zvezda je čuvala prednost do samog kraja meča, a Vojvodina je u devetom minutu nadoknade smanjila rezultat, ali nije mogla više. Strelac je bio Vukanović.

Zvezda je osvajač Kupa Srbije.

Crvena zvezda je osvojila Kup Srbije pobedom nad Vojvodinom (2:1).

90+9

Gol za Vojvodinu

Smanjuje Vojvodina golom Vukanovića. Lepo je otvorio stopalo veznjak Lala i prevario Glazera.

96'

Milojević vrši promene

Mimović, Šljivić i Knežević ulaze. Hvang, Ivanić i Endiaje su završili meč.

90'

Duel je produžen devet minuta

Utakmica će se igrati još devet minuta.

86'

VAR poništio još jedan pogodak

Posle dugog gledanja VAR snimka poništen je gol Endiajea zbog ofsajda.

82'

Gotovo je

Vodi Zvezda 3:0. Lepu akciju je završio Endiaje. Asistencija se piše Ivaniću.

75'

Promene u Zvezdi

Katai i Kanga su na terenu, a duel su završili Bukari i Stamenić.

70'

Velika šansa za Radulovića

Morala je Vojvodina do gola. Radulović je poslao loptu preko gola sa ivice penala.

66'

2:0

Zvezda je duplirala vođstvo. Uroš Spajić je strelac gola. Hvang je ubacio iz kornera, a štoper Zvezde glavom vara Carevića.

62'

Novi poništen gol Zvezde

Bukari je zatresao mrežu, ali je Endiaje bio u ofsajdu pre nego što je lopta stigla do Ganjanina.

58'

Savićević preti

Udarac Vukana Savićevića sa distance je zaustavio Glazer. U međuvremenu se Spajić vratio na teren posle povrede.

57'

Pridigao se Spajić

Ustao je Spajić... ostaje da vidimo da li će moći da nastavi meč.

55'

Sudar Carevića i Spajića

Žestok sudar Carevića i Spajića. Gore je prošao štoper Zvezde koji je i dalje na zemlji. Odmah je na teren ušla i medicinska služba.

46'

Delije pogodile golmana Vojvodine

Incident na startu nastavka. Navijači Crvene zvezde su pogodili golmana Vojvodine Carevića. Krenule su pristalice beogradskog tima da ubacuju papire na teren, a neki predmet je pogodio čuvara mreže Lala i ovaj je odmah pao na zemlju.

Počelo je drugo poluvreme

Sudija Milan Ilić je dao znak za početak drugog dela igre.

Završen je prvi deo igre

Crvena zvezda vodi 1:0 posle prvih 45 minuta.

45+2'

Opasan pokušaj Serija

Zamalo da dođe do poravnanja. Seri je oprobao udarac sa distance, ali je lopta prohujala pored gola.

45'

Nadoknada vremena

Prvo poluvreme je produženo pet minuta.

45'

Nema gola

Poništen je pogodak Crvene zvezde zbog ofsajda Endiajea.

43'

VAR

Proverava se gol u ovim trenucima zbog potencijalnog ofsajda.

40'

Blickrig Zvezde, 2:0

Vodi Zvezda 2:0. Endiaje pogađa posle centaršuta Rodića.

37'

Gol

Vodi Crvena zvezda golom Ivanića. Odlično se snašao veznjak u šesnaestercu Vojvodine.

35'

Ivanović u kolosalnoj šansi

Veliku priliku propustio je Ivanović. Nije iskoristio situaciju jedan na jedan sa Glazerom i poslao je loptu pored gola.

30'

Crnomarković i Endiaje u klinču

Đorđe Crnomarković je napravio faul, a to se nije dopalo Endiajeu, pa su dva igrača ušla u klinč. Srećom nije došlo do većeg sukoba i sve se brzo smirilo.

Šerif Endiaje i Đorđe Crnomarković
Šerif Endiaje i Đorđe Crnomarković / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić
25'

Vojvodina traži penal

Milan Rodić je intervenisao u svom šesnaestercu, a igrači Vojvodine se signalizirali da je igrao rukom. Ipak, ni sudija Ilić ni VAR se nisu oglasili.

23'

Udarac Hvanga

Hvang je pokušao sa distance. Carević je uspeo da odbije taj udarac.

20'

Žuti karton

Marko Stamenić je prvi opomenut u finalu Kupa. Oštro je startovao veznjak Zvezde na Aleksi Vukanoviću.

Delije
Delije / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić
13'

Nova šansa za Zvezdu

Ređaju se prilike pred golom Carevića. Bukari je bio u šansi, ali je i on poslao loptu pored gola.

12'

Stamenić pored gola

Probio je Olajinka po levom boku, uposlio Stamenića koji je šutirao pored gola.

10'

Preti Zvezda

Vrši pritisak Crvena zvezde u prethodnih nekoliko minuta. Vojvodina je u nezavidnoj poziciji.

7'

Bukari u prilici

Osman Bukari je mogao da dovede svoj tim do vođstva, ali je šutirao preko gola iskosa sa desne strane.

5'

Meč je prekinut

Utakmica je na kratko prekinuta zbog bakljade navijača obe ekipe. Ipak, dim se brzo razišao i duel je nastavljen.

3'

Velika prilika za Vojvodinu

Vukanović je imao veliku priliku već na samom startu meča. Izašao je sam ispred Glazera, ali se istakao golman Zvezde i zaustavio mu udarac.