REZERVISTI PROBUDILI ČELSI: Plavci slavili u Notingemu i došli blizu Lige Evrope

11.05.2024. 21:08
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Tanjug/Martin Rickett/PA via AP

Fudbaleri Čelsija slavili su na gostovanju Notingem Forestu (3:2) u 37. kolu Premijer lige.

Plavci su se ovim trijumfom poravnali sa šestoplasiranim Njukaslom i vodiće veliku borbu za Ligu Evrope u preostale dve utakmice.

Timu Maurisija Poketina u prilog ide i raspored. Naime, u sredu sledi gostovanje Brajtonu, dok im u poslednjoj rundi u goste dolazi Bornmut. Sa druge strane, Njukasl ide u na Old Traford, Mančester junajtedu, da bi u prvenstvo zatvorili mečom sa Bretfordom u Londonu. Plavcima je, za šesto mesto, uz dve pobede, potrebno da na makar jednom susretu Svrake ne osvare trijumf.

Čelsi je do trijumfa nad Notingem Forestom došao posle dosta muke. Doduše, poveli su u osmom minutu. Najbolji igrač tima, Kol Palmer je spojio sa golom Mihajla Mudrika koji je rutinskim udarcem prevario Selsa.

Ipak, poravnanje je stiglo u 16. minutu. Boli je glavom prevario Đorđa Petrović. Srpski golman je odigrao ceo meč u dresu londonskog tima. Čelsi je imao nekoliko prilika do kraja prvog dela igre, pre svega Džekson, ali nije bilo promene rezultata.

U 74. minutu je došlo do preokreta. Hadson-Odoi je lepim udarcem iskosa sa leve strane promenio rezultat. Nakon toga je odreagovao strateg Čelsija Maurisijo Poketino i na teren poslao Risa Džejmsa i to mu se brzo isplatilo.

Prvo je u 80. minutu Sterling, takođe rezervista, izjednačio, da bi dva minuta kasnije pomenuti Džejms fenomenalno centrirao, a mrežu je zatresao Džekson.

Notingem je jurio poravnanje koje bi mu garantovalo definitivni opstanak, ali se Čelsi odbranio i odneo sva tri boda. Iako je ostao praznih šaka, tim Nuna Espirita Santa samo ludo poslednje kolo može da izbaci iz lige. Naime, potrebno je da Luton savlada Fulam, a da Šumari izgube od Barnlija i to da Šeširdžije uspeju da nadoknade 12 golova minusa koliko je u prednosti Forest.