LUDILO NA VEMBLIJU: Ovo polufinale FA Kupa će se pamtiti decenijama

21.04.2024. 19:38
Mančester junajted  - Koventri
Mančester junajted - Koventri / Izvor: Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Polufinale engleskog FA kupa između Mančester junajteda i Koventrija odigranog na Vembliju pamtiće se mnogo dugo.

Pobednik je Mančester junajted, ali ko je gledao susret, a nije fan velikog kluba sigurno je ostao tužan što Koventri neće zaigrati u finalu.

Vodio je Junajted 3:0 do 71 minuta i izgledalo je da neće biti uzbuđenja. Poveli su preko Skota Mektomenija u 23. minutu i Harija Megvajera u nadoknadi, a kada je odmah početkom drugog dela, u 58. minutuBruno Fernadeš postigao treći delovalo je da je gotovo.

Igrači Koventrija su tada krenuli i petom minuta nadoknade da stignu rezultat i odvedu ovaj polufinalni duel u produžetke.

Prvo je Elis Sims u 71. minutu smanjio zaostatak, Kalum O'Hara je uneo nervozu u odbranu "crvenih đavola" u 79., a Hadži Rajt ih je šokirao golom sa bele tačke u petom minutu nadoknade.

Posle pogođene prečke sa obe strane izgledalo je da će penali, ali uspeo je Koventri preko Viktora Torpa u 121. minutu, da stigne do pogotka, ali je sudija poništio gol nakon signalizacije iz VAR sobe. Bio je negde oko 10 do 15 mm u ofsajdu.ć

Mančester je otvorio penal seriju, a prvi izvođač, Kazemiro, nije bio precizan. Za Kaventri je šutirao Rajt i pogodio, dok je sa druge strane u drugoj seriji bio precizan i Dalot. pogađali su Torp i Eriksen, ali je Onan odbranio šut Oharu. Potom je Fernandes savladao Kolinsa, a Ben Šif je ispao tragičar. Pobedu i plasman u finale FA kupa, Junajtedu doneo je Hojlund.

Luda i nezaboravna utakmica, a nimalo manje zaninmljvio očekujemo finale gde ćemo gledati derbi Mančestera 25. maja.