OVI MOMCI SU NEUNIŠTIVI: Bajer stigao do 50. meča bez poraza

12.05.2024. 22:02
FK Bajer Leverkuzen
FK Bajer Leverkuzen / Izvor: Tanjug/David Inderlied/dpa via AP

FK Bajer iz Leverkuzena nastavlja neverovatan niz bez poraza. Novi šampioni Bundeslige u nedelju su kao gosti na "Vonovija Rurštadionu" pobedili Bohum rezultatom 5:0 (2:0) i tako do 27. pobede u 33 utakmice u elitnom rangu nemačkog fudbala.

Alonsov tim je tako nastavio suludi niz od 50 utakmica bez ijednog poraza u svim takmičenjima, a Bajer ima veoma dobru priliku da završi čitavu bundesligašku sezonu bez ijedne izgubljene utakmice.

To će im poći za rukom ukoliko u poslednjoj rundi na svojom terenu pobede Augsburg iduće subote.

Prvo je Patrik Šik u 41. minutu načeo mrežu Bohuma, da bi u drugom minutu nadoknade pogodio i Viktor Bonifejs i to iz penala.

Zatim je na asistenciju Jonasa Hofmana, u 76. minutu Amine Adli povisio na 0:3, da bi se deset minuta kasnije u strelce upisao i Josip Stanišić u 86. minutu.

Konačan rezultat je došao u trećem minutu nadoknade kada je konačnih 0:5 postavio Alehandro Grimaldo.