27°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

SPARTAK NAPRAVIO VELIKI KORAK KA OPSTANKU: Subotičani srušili Nišlije! Javor slavio na gostovanju

07.05.2024. 20:34
FK Spartak Subotica
FK Spartak Subotica / Izvor: MN Press

Fudbaleri Spartaka iz Subotice zabeležili su veliku pobedu u borbi za opstanak.

Oni su kod kućeu četvrtom kolu plej-aut savladali niški Radnički sa 3:1 i fali im još bod u preostala tri meča kako bi i matematički ostali u eliti.

"Golubovi" su blistali u prvom poluvremenu u kojem su postigli i sva tri pogokta.

Poveo je domaćin već u trećem minutu golom Aleksandra Todoroskog, na 2:0 povisio je Stefan Tomović u 27, a Jovan Lukić "dotukao" Nišlije u sudijskoj nadoknadi prvog dela.

Radnički je do kraja samo ublažio poraz preko Stefana Vukića.

Nišlije su tako ostale na 40 osvojenih bodova, ali ne bi trebalo mnogo da brinu o opstanku, jer imaju šest bodova više od Voždovca koji je prvi u zoni baraža za ispadanje.

U drugom meču koji je počeo od 18 sati Javor je kao gost savladao Radnik sa 1:0.

Ivanjičani su do možda i presudne pobede kada je opstanak u pitanju došli autogolom defanzivca Radnika Mateje Stojanovića u 94. minutu.

Javor je tako došao do 35 bodova i sada ima tri više od pančevačkog Železničara i mesta koje vodi u niži rang.