ORLOVI PALI U DRUGOM MINUTU: Belgijanci bolji od Srbije u prijateljskom meču!

15.11.2023. 19:55
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia

"Orlovi" nisu prošli težak ispitu...

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Levenu od domaćina Belgije, razultatom 1:0 u prijateljskom meču.

(SASTAVI) PIKSI PRELOMIO: Vlahović i Samardžić NAPADAJU Belgijance!Dragan Stojković Piksi

(SASTAVI) PIKSI PRELOMIO: Vlahović i Samardžić NAPADAJU Belgijance!

UEFA USVOJILA ŽALBU SRBIJE: Orlovi igraju pred publikom!Fudbalska reprezentacija Srbije

UEFA USVOJILA ŽALBU SRBIJE: Orlovi igraju pred publikom!

NOVI "PORAZ" SRBIJE: Biser Bajerna izabrao Nemačku!Dragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

NOVI "PORAZ" SRBIJE: Biser Bajerna izabrao Nemačku!

Prijateljska utakmica

BELGIJA - SRBIJA 1:0

Sudija: Marijan Barbu (Rumunija)

Stadion: Den Dref (Luven)

SRBIJA: Rajković – Veljković, Gudelj, Pavlović – Radonjić, Maksimović, Grujić, Mladenović, Samardžić, Đuričić – Vlahović

BELGIJA: Sels – Debast, Al-Dahil, Teate, Deman – Vermeren, Mangala, Tilemans – Bakajoko, Openda, Karasko

Strelac jedinog gola na meču bio je Janik Karasko u drugom minutu utakmice. "Orlovi" su platili ceh katastrofalnog ulaska u sam susret jer su primili gol posle jedva nešto više od 60 sekundi igre.

Janik Karasko iskoristio je veliku grešku Pavlovića, nakon toga i intervenciju Rajkovića i doveo svoj tim u vođstvo.

Nedugo zatim pripretio je Openda čiji je udarac Rajković uspeo da odbrani, a isti ishod dogodio se i kada je član Lajpciga imao stopostotnu šansu sredinom poluvremena.

Srbija se nakon toga konsolidovala, pa je Đuričić sa ivice kaznenog prostor pogodio stativu, nakon čega je usledio mirniji period meča.

Još jednom je zaretio Openda kada je Rajković odbranio njegov udarac na prvu stativu, pa se na odmor otišlo minimalnom prenošću "crvenih đavola".

Stojković je početkom drugog poluvremena u igru uveo Kostića i Lukića koji su uneli svežu krv u igri "orlova", ali na drugoj strani Deman je bio taj koji je mogao da savlada Rajkovića koji je ove večeri bio posebno raspoložen, te odbranio udarac

Nakon toga, u igru su ušli i Mitrović, Tadić i Milenković, a nedugo zatim je Srbija propustila lepu priliku kada je Radonjić posle driblinga iskosa s desne strane šutirao iznad gola Selsa.

Ponovo se posle toga istakao Rajković, ovoga puta odbranom udarca Bačuajia, a uzvratio je Mitrović posle centaršuta Kostića kada je loptu poslao pored stative.

Najbolju priliku na meču propustio je Đuričić koji je posle dodavanja Kostića po drugi put pogodio okvir gola sa ivice peterca.

Nije usledilo mnogo uzbuđenja posle ove šanse fudbalera Panatinaikosa, pa Srbija na kraju može da žali iako je Belgija zaslužila pobedu.

Možda i ubedljiviju, da nije bilo sjajnog Predraga Rajkovića koji je večeras upisao šest odbrana.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta...

Drugo poluvreme

90+3
KRAJ MEČA! "Orlovi" su poraženi u prijateljskom meču sa selekcijom Belgije, rezultatom 1:0!
90. Minut
IGRAĆE SE JOŠ TRI MINUTA!
89. Minut
Da li je Srbija oštećena za penal?! Nakon izvedenog kornera Pavlović je prihvatio loptu, šutirao i činilo se da je lopta pogodila u ruku odbranbenog igrača Belgije, ali sudija ne reaguje.
88. Minut
PREČKA!!! Neverovatno šta nije ušlo! Centrirao je Kostić, lopta stiže do peterca, uklizava Đurićić šutira i pogađa prečku!
78. Minut
TIK PORED STATIVE! Tadić je sa desne strane uputio centaršut, Mitrović je sjajno skočio udario loptu glavom ali ona prolazi pored desne stative golmana Belgije.
75. Minut
LUKIŠ ŠUTIRA! Snažno je šutirao vezista Srbije, gađao je pod prečku, ali je lopta otišla malo iznad.
73. Minut
Batšuaji šutira! Rezervista Belgije je šutirao pravo u Rajkovića, da bi potom iz polukontre pripretila i Srbija, ali neuspešno.
68. Minut
IZMENE! Trosar i Batšuaji su u igri. Kod Srbije, na terenu su Tadić, Milenković i Mitrović. a izašli su Gudelj, Samardžić i Vlahović.
66. Minut
NOVA ODBRANA RAJKOVIĆA! Deman je "okrenuo" Gudelja i šutirao, ali je Rajković i ovoga puta bio uspešan.
59. Minut
Srbija sada defanzivi, povučena je odbrana "Orlova" i svi igrači su na svojoj polovini terena. Belgija kontroliše igru.

Strahinja Pavlović
Strahinja Pavlović / Izvor: MN Press

54. Minut
Nastavak nam nije doneo šanse, iako je očigledno da "orlovi" igraju agresivnije, naročito u odbrani.
45. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME! Dve promene kod Srbije. Kostić je zamenio Mladenovića, a Lukić Grujića. Takođe, izmene kod Belgije, Vranks je zamenio Mangalu, dok je Lukebakio ušao umesto Bakajoka.

Prvo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Bez nikakve nadoknade u provom delu igre. Rumunski sudija svira kraj ovog dela igre. Srbija na odmor odlazi za golom zaostatka. Belgija - Srbija 1:0!
43. Minut
PONOVO RAJKOVIĆ! Openda je prošao po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor šutirao iskosa ka golu, ali je Rajković bio na pravom mestu!
38. Minut
Minuti u kojima Srbija ima loptu na protivničkoj polovini, dobar posao po strani završava Pavlović, koji je uposlio Samardžića, ali zgusnuta odbrana Belgijanaca blokira šut ka golu.
33. Minut
PONVO BRANI RAJKOVIĆ! Dobra lopta Tilemansa ka Opendi, koji izbija pred Rajkovića, ali golman Srbije se dobro snašao i izbio loptu napadaču Belgije.
31. Minut
STATIVA!!! Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Belgije i pokušaja Vlahovića, lopta dolazi do Đuričića koji šutira sa 16 metara, ali pogađa stativu.

Fudbalska reprezentacija Belgije
Fudbalska reprezentacija Belgije / Izvor: Profimedia
26. Minut
VELIKA ŠANSA ZA BELGIJU! Openda je pobegao odbrani Srbije, istrčao pred Rajkovića, koji je dobro skratio ugao i sprečio novi gol. Iskoristio je Rajković što je Openda posle dodavanja Tilemansa bio malo iskosa.
24. Minut
PRVA ŠANSA ZA SRBIJU! Pavlović je prošao po desnoj strani i poslao loptu po zemlji ka slobodnom Samardžiću koji je utrčavao u kazneni prostor i šutirao "iz prve" ali je lopta prošla daleko pored leve stative golmana domaćina. Ostaje 1:0 za Belgiju.

Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Profimedia
20. Minut
"Orlovi" su zaista loše otvorili meč protiv Belgije, primili gol posle 62 sekunde, da bi potom domaći još jednom zapretili. Piksijev tim se malo trgnuo u međuvremenu, ali i dalje to izgleda loše na terenu. Lopta je uglavnom u nogama domaćih, a naši reprezentativci niti jednom nisu ugrozili gol Maca Selsa.
12. Minut
Mirniji period utakmice. Izabranici selektora Stojkovića su se konsolidovali i imaju veći posed lopte. Većinom su na polovini protivnika, ali odbrana domaćina je veoma visoko postavljena.
3. Minut
NOVA ŠANSA ZA BELGIJU! Openda je prodrao po levoj strani i iskosa uputio udarac, ali Rajković brani.
02. Minut
GOL! Greška Pavlovića u odbrani, kao i nesigurno istrčavanje Rajkovića dovelo je Karaska u laku situaciju da zatrese praznu mrežu Srbije.