SEVERINA MATIRAO ”BRĐANE”: Partizan zadržao drugo mesto i gleda ka Ligi šampiona!

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Fudbaleri Čukaričkog iporaženi su
na svom terenu od Partizana sa 0:1 u meču pretposlednjeg kola Superlige Srbije.

Partizan je obezbedio drugo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, TSC će sezonu završiti na trećem mestu, a istorijski plasman na evropsku scenu obezbedio je kragujevački Radnički 1923.

Naime, Čukarički posle današnjeg poraza više ne može da pretekne Kragujevčane na tabeli, jer ima tri boda manje i lošiji plasman na kraju preliminarnog dela sezone, pa ''brđanima'' ostaje još nada da bi mogli da u poslednjem kolu preteknu Vojvodinu, pod uslovom da Novosađani ne osvoje Kup Srbije.

Prvo poluvreme je u potpunosti obeležio čudesni golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Ko zna koja po redu njegova fenomenalna partija od početka ove sezone i Jovanović je najzaslužniji što Partizan posle prvih 45 minuta igfre nije bio u rezultatskom minusu.

Prva velika pretnja po gol Partizana viđena je u 13. minutu kada je Vinisijus probio odbranu crno-belih kroz sredinu, ali je Kovačević stigao da u poslednjem trenutku izblokira njegov šut.

Zatim dve stopostotne prilike je propustio nekadašnji fudbaler Partuzana Đorđe Ivanović, čije je čuteve u 19. i 24. minutu izvanrednim reakcijama zaustavljao golman Jovanović. Već u 25. minutu isti akteri na sceni kada je Ivanović protutnjao pored antića i iskosa sa desne strane uputio još jedan udarac, ali je Jovanović ponovo bio sjajan na golu.

Devet minuta kasnije Ivanović je pripremio priliku za Adžića čiji šut takođe zaustavlja golman Partizana, a pred sam kraj prvog poluvremena Ivanović se našao potpuno sam u kaznenom prostoru Partizana, oči u oči sa Jovanovićem i opet je golman crno-belih fantastično reagovao.

Tako je Partizan uspeo da u prvom poluvremenu zadrži početnih 0:0.

A onda, 55. minut meča i iznenadno vođstvo Partizana! Stojković je sa desne strane uočio Severinu na levoj, a on je posle prijema lopte na ulasku u kazneni prostor domaćih uputio odličan šut pored Miladina Stevanovića i savladao golmana Samurovića - 0:1.

Bio je Partizan blizu drugog gola već u 60. minutu kada se Saldanja našao u petercu ''brđana'' i glavom zahvatio loptu posle centaršuta Antića sa leve strane, ali nije to učinio na pravi način, pa je praktično samo dodao loptu golmanu Samuroviću.

U 69. minutu beležimo najbolju priliku za Čukarički u drugom poluvremenu i prosto je neverovatno šta su domaći propustili. Najpre je Bojan Kovačević ispred gol-linije Partizana izblokirao jedan udarac, a odbijenu loptu zahvatio je Tošić koji sa nekih osam metara šutira pored gola!

Nova velika prilika za domaće viđena je i u 82. minutu kada je Stanković posle centaršuta sa leve strane uputio dobar udarac, ali je golman Jovanović opet izašao kao pobednik.

Sam finiš meča je obeležilo i isključenje kapitena Čukaričkog Marka Docića koji je kao posldnji igrač odbrane oborio Sameda Baždara u kontranapadu.

Za to vreme u Lučanima iznenađenje - domaća Mladost je sa 2:0 savladala ekipu TSC-a i tako rešila pitanje vicešampiona. Mladi Veličković je u 15. minutu doveo Lučance u vođstvo, a konačnih 2:0 postavio je iskusni Varjačić iz peterca posle odličnog centaršuta Udovičića sa leve strane - 2:0.

90+5

KRAJ MEČA!

Partizan odnosi tri boda sa brda i na taj način osigurava drugo poziciju na tabeli Superlige koje vode u kvalifikacije za Ligu šampiona.

90+5

CRVENI KARTON ZA DOCIĆA!

Kao poslednji irgač Docić je oborio Baždara, Simović mu pokazuje direktan crveni karton.

88. Minut

Baždar menja Severinu!

Mladi napadač Partizana menja Severinu, koji je prethono, u kontri, tukao preko gola. I da je pogodio mrežu ne bi se važilo, jer je sviran ofsajd.

85. Minut

PAVKOV u igri!

Sada će domaći napasti crno-bele sa dvojicom klasičnih napadača, uz Tedića je na terenu i Pavkov, koji će pretiti gostima u samom finišu meča.

Izašao je Miladinović. Slab doprinos danas strelca 11 golova ove sezone.

77. Minut

PREKID!

Utakmica na Banovom brdu je prekinuta zbog baklji koje su na teren ubacili navijači Partizana.

69. Minut

VELIKA ŠANSA ZA ČUKARIČKI!

Imaju ”brđani” za čim da žale. Posle centaršuta iz slobodnog udarca je usledio udarac glavom jednog od domaćih igrača, ali je Bojan Kovačević izbio loptu sa gol-linije, da bi u nastavku Nemanja Tošić sa nekoliko metara poslao loptu nebu pod oblake.

61. Minut

Samurović brani!

Saldanja je opalio po lopti iz dobre pozicije, ali je čuvar mreže "Brđana" bio odlično postavljen.

58. Minut

Jovanović ponovo!

Još jednom je golman Partizana zaustavio šut Ivanovića.

55. Minut

GOOOL!!!

Partizan vodi 1:0! Strelac je Ksander Severina! Partizanov stranac je primio loptu izvan šesnaesterca, ušao je u kazneni prostor i ne preterano dobrim udarcem je savladao Filipa Samurovića. Čini se da je golman domaćih mogao bolje da reaguje.

46. Minut

Počelo je drugo poluvreme!

I ono je krenulo sa malim zakašnjenjem kao i prvo, čekalo se da gosti izađu iz svlačionice.

45. Minut

POLUVREME!

Bez golova posle 45 minuta.

Čukarički bolji, konkretniji, 5:2 je u šutevima ka golu rivala. Partizan gotovo bezopasan.

42. Minut

Jovanović nesavladiv!

Ofsajd je sviran, ali u momentu kaa je Ivanović izašao pred Jovanovića, a ovaj mu rukometnom intervencijom odbranio, to nisu znali ni jedan, ni drugi.

38. Minut

Redaju se šanse Čukaričkog!

Adžić je šutirao glavom posle centaršuta sa leve strane, Jovanović je samo pogledom pratio loptu, ali je ona prošla iznad gola.

26. Minut

Jovanović brani!!!

Nove odbrane golmana Partizana, ponovo je bio bolji u duelu sa Ivanovićem tako da je sada 3:0 za čuvara mreže gostiju protiv nekadašnjeg ofanzivca crno-belih.

22. Minut

Napada i Partizan!

Filipović je poslao dubinsku loptu u kazneni prostor Čukaričkog, ali je Saldanja ostao kratak.

15. Minut

Traže penal igrači Čukaričkog!

14. Minut

Nova šansa za domaćina!

Docić je spojio Ivanovića sa golom, ovaj je špicem zakačio loptu u situaciji 'jedan na jedan', ali je Jovanović intervenisao, pa je Čukarički dobio samo korner.

8. Minut

Mnogo sreće za Partizan!

Nije iskoristio Vinisijus šansu, iako je bio sam pred Jovanovićem. U poslednji čas Kovačević je postavio nogu i izblokirao udarac bivšeg saigrača.

18:35

POČINJEMO!

Meč ”na brdu” je počeo sa pet minuta zakašnjenja. Prvi napad ima ekipa Partizana.

Partizan je drugi, pobedom bi zadržao to mesto pred poslednjih 90 minuta fudbala, ali porazom bi mu ono bilo ugroženo ukoliko bi TSC savladalo lučansku Mladost (petak, 18:30).

Razlika između drugoplasiranog i trećeplasiranog je dva boda.

Čukarički će takođe biti silno motivisan da pobedi, jer i dalje može do četvrtog mesta koje garantuje izlazak u Evropu naredne sezone.

"Brđanima" trijumf donosi poravnanje sa Radničkim na četvrtom mestu superligaške tabele.