PARTIZAN PREKINUO CRNI NIZ: SALDANJA, Natho i Baždar srušili Mladost!

12.05.2024. 15:53
Partizan -Mladost
Partizan -Mladost / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Mladosti iz Lučana, rezultatom 3:0 u 35. kolu Superlige Srbije.

Ovim trijumfom, Partizan se vraća na drugu poziciju na tabeli, ali već u narednom kolu ih čeka težak izazov u vidu gostovanja na Banovom brdu ekipi Čukaričkog. Defanzivne boljke su i dalje vidljive i pukom srećom, Mladost nije znala da ih kazni i produži krizu "parnog valjka".

PARTIZAN - MLADOST LUČANI 3:0 (0:0)

Stadion Partizana

Sudija: Predrag Janjuš

PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Kovačević, Saničanin, Antić, Ovusu, Natho, Severina, Zahid, Kalulu, Saldanja.

MLADOST: Samčović, Andrić, Joksimović, Leković, Varjačić, Tumbasević, Pejović, Ćirković, Udovičić, Bojić, Veličković.

Sunce je obasjalo stadion u Humskoj pred početak duela, ali nije tu bilo nikakve simbolike. Štaviše, sasvim suprotno. Tmurno je bilo na praznim tribinama koje je ispunilo tek možda 1000, do 2000 ljudi, pa se, kao u doba pandemije mogla čuti komunikacija na terenu. A, već posle tri minuta i po koji zvižduk upućen domaćim igračima budući da su grešili u jednostavnim predajama.

Partizan je rano stigao do gola koji je postigao Mateuš Saldanja nakon prekida, ali on je ubrzo opravdano poništen zbog ofsajda. Očekivano, crno-beli su kontrolisali dešavanja na terenu, dok je Mladost tek po koji put uspela da pređe polovinu terena, ali ne i da ugrozi Aleksandra Jovanovića.

Nesrećan momenat duela dogodio se u 30. minutu kada su se prilikom prekida Partizana sudarili golman Mladosti Željko Samčović i Milan Joksimović. Obojica su sa krvavim glavama morali da napuste igru, te budu tretirana od strane Hitne pomoći. Na svu sreću i jedan i drugi su bili svesni, a o težini povreda saznaćemo u skorije vreme, a posle pet minuta pauze, meč je nastavljen.

Nije prošlo mnogo vremena kada smo videli dobru situaciju koju je zahvaljujući individualnim kvalitetima stvorio Mateuš Saldanja, a onda je došlo i do promene rezultata. Ovog puta, istinite. Sigurno najlepša akcija Partizana u ovom plej-ofu, ali jedna od najboljih u čitavoj sezoni omogućila je domaćinu vođstvo. Prelepa kombinacija Bibarsa Natha, Mateuša Saldanje i Alda Kalulua koju Izraelac kruniše golom. On je isprva bio poništen jer je asisten Kalulu, činilo se, bio u nedozvoljenoj poziciji. Međutim, VAR proverom utvrđeno je da je za nekoliko milimetara izbegnut ofsajd i Partizan je poveo.

Kako Mladost nije došla u Humsku da izgubi, nešto drugačiju sliku videli smo po početku drugog poluvremena. Mladost je izvršavala blaži pritisak na poslendju liniju Partizana, a posle sat vremena igre, na prve muke stavljen je Aleksandar Jovanović kada je Dognimani Silue uhvatio volej posle duge lopte i testirao čuvara mreže domaćina. Posle kornera koji je usledio, Jovanović tada vrhovima prstiju sprečava Janka Tumbasevića da pogodi, a zatim je i Veličkovićev udarac zaustavio najbolji igrač tima iz Humske u ovoj sezoni.

Potpuno suprotan pristup demonstrirala je Mladost, Veličković je još jednom bio jako blizu izjednačujućeg gola tima iz Lučana kada se igrao 70. minut. Pet minuta kasnije, potpuno rasulo u defanzivi Partizana, previše prostora imao je Varjačić na desnoj strani što je iskoristio da uposli Veličkovića, ali opet Jovanović... Kao mačka. Napadač Mladosti je mogao het-trik da upiše do 75. minuta.

Sve te propuštene prilike koštale su Mladost, jer je u 85. minutu Partizan rešio pitanje pobednika. Izvukao se Brazilac između linija rivala, primio loptu na dvadesetak metara i iako je imao saigrača na levom krilu, odlučio je da šutira i nije pogrešio. Još jedna lepa egzekucija u režiji igrača Partizana za prva tri boda Alberta Nađa na klupi Partizana.

U dubokoj nadoknadi, Saša Stamenković pravi ozbiljan kiks i poklanja ubedljivu pobedu Partizanu pošto je Samed Baždar iskoristio grešku iskusnog golmana Mladosti.

90+3

KRAJ MEČA!

Partizan je savladao ekipu Mladosti iz Lučana rezultatom 3:0 i tako prekionio niz poraza.

90+3

3:0! GOOOL!!! Baždar stavlja tačku na ovaj meč!

Neverovatan kiks iskusnog Stamenkovića. Poigravao se pošto mu je stigla lopta, pokušao da dribla Baždara, ovaj je to osetio i brzopotezno reagovao, potom lagano poslao loptu u mrežu.

85. Minut

2:0! GOOOL! Saldanja trese mrežu Mladosti

Zaslužio je Brazilac gol danas, ušao je u veliki broj šansi, sam je kreirao, jedan gol mu je i poništen, ali ovog puta nije bilo dileme - upisoa je svoj 17. pogodak u sezoni.

uzeo je loptu na dvadesetak metara, napravio nekoliko koraka i onda vrhunski precizno, levicom, matirao Stamenkovića.

77. Minut

Jovanović ponovo!!!

Pukla je odbrana Partizana po desnoj strani, tamo je probio Varjačić, potpuno sam je bio, imao dovoljno vremena da se namesti, uposli Veličkovića čiji je udarac sa sedam-osam metara fenomenalno ukrotio Jovanović.

75. Minut

Pokušaj Severine!

Kalulu je lako robio svoje čuvare na sredini, pružio pas ka Severini kroz poslednju lniju gostiju, a Holanđanin šutirao pravo u Stamenkovića.

71. Minut

Velika šansa za goste iz Lučana!

Crno-beli su potpuno stali, a gosti prete li prete - novu šansu kreirali su Udovičić i Veličković. Fenomenalan centaršut je uputio Udovičić sa pozicije levog krila, u srce kaznenog prostora gde je usamljen bio Veličković, ali vrlo loše je zahvatio loptu glavom.

64. Minut

Brani Jovanović ponovo!

Ponovo su se gosti zaigrali u kaznenom prostoru crno-belih, usledio je novi udarac sa desetak metara ali i još jedna parada golmana Beograđana.

63. Minut

Jovanović spasava Partizan!

Kakve intervencije sjajnog Jovanovića - dve u rasponu od samo minut.

Najpre je bio na mestu posle uarca Siluea koji je iz okreta pkušao, da bi nakon kornera i udarca glavom Tumbasevića usledila još bolja, spektakularna intrvencija golmana Partizana - vrhovima prstiju je sačuvao gol.

60. Minut

Nova šansa za Partizan!

Umalo da prođe njego pas petom ka Saldanji. Da je bio nešto slabiji Brazilac bi stigao do lopte pre golmana Stamenkovića. Ovako, iskusni čuvar mreže je predosetio opasnost i sprečio najgore po svoj tim.

53. Minut

NESHVATLJIV POTEZ SALDANJE!

Neverovatnu indolentnost pokazao je Saldanja sada - sa pet metara je odreagovao nonšalantno pa mu je Stamenković skinuo udarac.

Daleko najbolja šansa Partizana danas i neshvatljivo neozbiljna reakcija Brazilca.

50. Minut

Saldanja u prodoru!

Situacije koje Saldanja najviše voli.

Imao je duel "jedan na jedan" sa Lekovićem kojeg je "promešao" sjajnim driblingom kao na malom fudbalu, pokušao je slično i sa Stamenkvićem, uspeo i njega da predribla, međutim otišao je u mrtav ugao otuda je pogodio samo spoljni deo mreže.

45+6

1:0! Kraj prvog poluvremena!

Kraj prvog poluvremena u Humskoj. Partizan vodi protiv ekipe Mladosti, golom Natha u 42. minutu

42. Minut

1:0! GOOOL!!! Partizan poveo

Delovalo je da je ofsajd, to je i sugerisao mahač međutim posle VAR provere utvrđeno je da je Kalulu bio u regularnoj poziciji pre pasa koji je primio.

Kalulu je potom proigrao Natha, a ovaj matirao Stamenkovića.

40. Minut

Dobra prilika za ekipu Alberta Nađa.

Kalulu je zalomio sa leve strane u sredinu i šutirao, ali je njegov pokušaj otišao preko gola.

35. Minut

Konačno je nastavljen meč.

Ni Joksimović, a ni Samčović nisu mogli da nastave duel, umesto njih su ušli Stamenković i Žunić.

Pogledajte PONIŠTEN gol Partizana!

30. Minut

Užasne scene u Humskoj, prekinut je meč!

Golman i defanzivac Mladosti su se sudarili, a odmah nakon kontakta je viđena i krv kod Joksimovića. Obojica su ostala da leže na travi, utrčala je lekarska ekipa Mladosti, a čini se da je Samčević prošao bolje, dok Joksimović izvesno neće moći da nastavi utakmicu.

24. Minut

Brani se Mladost!

Opasno je bilo sada po goste - "živi zid" od nekoliko igrača Mladosti ispred golmana Sančovića blokirao je udarce Zahida, pa Saldanje

Prethodno je Sančović paradom odbranio udarac van kaznenog.

16. Minut

Pokušaj gostiju!

Pokušali su sa desne strane da ugroze domaće igrači Mladosti, međutim centaršut sa te pozicije nije ispratio niko od napadač. Premalo ih je u kaznenom prostoru crno-belih.

12. Minut

Ofanziva Partizana!

Nastavio se pritisak domaće ekipe. Odličan prodor Natha po levoj strani, šutirao je, ali odlična odbrana golmana gostujuće ekipe.

6. Minut

GOL IPAK PONIŠTEN!

Saldanja je strelac, asistent Natho. Ali, gol ipak ne važi, jer se Brazilac našao u nedozvoljenoj poziciji pošto ga je Izraelac proigrao "iz prekida".