SUPERLIGA SRBIJE: Odlična uvertira za "večiti derbi", Zvezda smirila Bačku (VIDEO+FOTO)

10.09.2016. 18:25
Petar Orlandić
Petar Orlandić / Izvor: MN Press

Utakmica 8. kola Superlige Srbije se igra na stadionu "Rajko Mitić".

Fubaleri Crvene zvezde upisali su i sedmu pobedu u novoj sezoni Superlige Srbije. U utakmici 8. kola srpskog šampionata branilac titule je pobedio Bačku sa 2:0, golovima Aleksandra Lukovića i Petra Orlandića. Na taj način, crveno-beli su zadržali lidersku poziciju, ali i napravili odličnu uvertiru za 152. "večiti" derbi sa Partizanom, naredne subote.

Uoči utakmice sa debitantom u eliti (i "fenjerašem"), šef struke Zvezde Miodrag Božović je rekao da bi sve osim pobede bilo katastrofa. To se na kraju nije desilo, mada je i Bačka imala nekoliko prilika. Posebno opasan i raspoložen je bio Luka Luković (bio Zvezdin omladinac), pa je u jednom trenutku pogodio stativu. Okvir gola je pogodio i Čeković, ali su na drugoj strani okvir gola pogađali Donald i Srnić (dva puta). Pogađanje okvira gola "aktuelno" je bilo samo u drugom poluvremenu. Sve u svemu, Zvezda je zasluženo pobedila jer je svoje prilike realizovala i to na vreme, u prvom poluvremenu. Na drugoj strani, gosti mogu da žale, ali i ne da budu razočarani. Hrabro su se suprotstavili favorizovanom domaćinu.

U redovima Zvezde istakao se Orlandić. Napadač je pokazao da je željan igre, a osim njega šansu na golu je dobio (večeras odlični) Nemanja Supić. Takođe, Božović je kao što je najavio šansu dao i mladom Račiću. Ipak, na terenu je bio samo nekoliko minuta, nedovoljno da ostavi jači utisak.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Posle kraće pauze zbog obaveza reprezentacija u Superligi Srbije se ponovo igra. Fudbaleri Rada i Vojvodine odigrali su bez golova u premijernoj utakmici 8. kola (više pročitajte OVDE), a u novom meču u Beogradu, Crvena zvezda dočekuje Bačku.

Lider i branilac titule protiv debitanta u eliti i poslednjeplasirani tim na tabeli odmeravaju snage na stadionu "Rajko Mitić", a na portalu Srbija Danas možete da pratite dešavanja, UŽIVO

Za početak, evo i sastava.

Šef struke crveno-belih Miodrag Božović koji je rekao da bi sve osim pobede bila katastrofa računa na sledećih 11: Supić, Petković, Luković, Le Talek, Ristić, Donald, Poletanović, Kanga, Mouče, Ruiz, Orlandić.

Na golu je Supić umesto Kahrimana, a šansu su dobili i Aleksandar Luković i Petar Orlandić.

Za Bačku, koju vodi Spasoje Jelačić, od početka igraju: Stepandić, Smiljanić, Josimov, Rogač, Đurić, Švonja, Bjeloš, Čeković, Trivunović, Milovac i Luković.

KRAJ UTAKMICE

90+3. minut - Srnić sada pogađa stativu.

90. minut - Mladi Račić umesto Donalda.

87. minut - Srnić sam ispred Stepandića. Prebacuje ga, ali samo prečka. Sada su gosti imali sreće.

81. minut - Orlandić pokušava, ali Stepandić brani.

75. minut - U poslednjem trenutku Le Talek otklanja opasnot. Na drugoj strani, šansa za Plavšića. Orlandić pada u kaznenom prostoru, ali sudija ne smatra da je to za penal. Napadač Zvezde dobija žuti karton.

69. minut - Plavšić umesto Moučea. Ima i aplauza i zvižduka.

Zvaničan podatak, na stadionu 6.100 gledalaca.

61. minut - Opsada gola Zvezde. Čeković pogađa prečku, a zatim Luković preko gola. Opet sreća za Zvezdu.

56. minut - Donaldov "projektil". Lopta udara u stativu, a Orlandić ne uspeva iz popravnog. Kakav bi to bio gol za Holanđanina.

54. minut - Luka Luković snažno ka golu Supića. Lopta je "liznula" stativu. Gol-aut, sreća za Zvezdu.

53. minut - Ristić centrira, ali igrači Bačke se brane.

OVDE pročitajte više o novim dresovima crveno-belih.

Ni Božović ni Jelačić ne menjaju na poluvremenu. Bakljada Delija na severnoj tribini.

Kraj poluvremena.

42. minut - Donald šutira sa 25 metara, ali pored gola.

35. minut - Zvezda vodi sa 2:0. Orlandić duplira prednost.

31. minut - Ruiz oboren ispred kaznenog prostora. "Slobodnjak" izvodi Ristić. Pogađa živi zid.

22. minut - Greška Donalda. Čelović ispred Supića, ali golman Zvezde brani. Mnogo sreće za domaćina.

12. minut - kapiten Luković siguran. Vodi Zvezda sa 1:0

11. minut - Penal nad Kangom. Đurić dobija žuti karton. Bune se gosti, ali sudija Tripković ne menja mišljenje.

7. minut - Čeković šutira sa desetak metara, ali slabo. Supić interveniše.

5. minut - Nema ozbiljnih prilka, ni na jednoj strani.

Zvezda kreće sa centra i napada ka jugu. Slaba poseta na stadionu "Rajko Mitić".