MONAKO PREŽIVEO DRAMU: Džejms srušio Fener! Igraće se "majstorica"

03.05.2024. 22:05
Majk Džejms, Saša Obradović
Majk Džejms, Saša Obradović / Izvor: MN Press

Košarkaši Monaka savladali su Fenerbahče u gostima rezultatom 65:62 u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije ple-ofa Evrolige i izborili majstoricu na svom terenu.

Biće to treća majstorica koju ćemo gledati ove sezone. Podsetimo, samo se madridski Real dosad plasirao na završni turniru Berlinu, dok će peti meč svojih serija igrati Barsa - Olimpijakos, PAO - Makabi i Monako - Fenerbahče.

Evroligaška uzbuđenja, dakle, dostižu vrhunac. A vrlo uzbudljivo je bilo ovog petka u Istanbulu gde je tim Šarunasa Jasikevičijus tražio pobedu koja bi ga poslala na F4, a gosti izlaz iz pakla "Ulker" Arene i trijumf za povratak serije u Kneževinu.

Najefikasniji igrač "kneževa" bio je Eli Okobo sa 13, Džejms je ubacio 10.

Kod Fenera bolji od ostalih bili su Marko Gudurić sa 14 i Skoti Vilbekin sa 11 poena.

Bolje je utakmicu započeo Fener. Zaigrali su izuzetno čvrsto u odbrani igrači Šarunasa Jasikevičijusa od samog starta i paralisali napad Monaka za vođstvo od 12:4.

Uspeo je u drugom delu prvog kvartala tim Saše Obradovića da dođe do poena i prepolovi zaostatak na 15:11 posle prvih 10 minuta.

Konstantno je domaćin imao prednost u drugoj četvrtini, a "kneževi" samo u jednom momentu bili u egalu (30:30), da bi se na odmor otišlo sa vođstvom turskog tima od 33:30.

Nastavio je Monako da održava priključak sa domaćinom i konačno poveo u finišu treće deonice sa 43:42.

Od tog trenutka ekipe su se smenjivale u vođstvu, a utakmica ušla u neizvesnu završnicu.

Koliko je sve bilo nezivesno pokazuje detalj da je Monakova najveća prednost bila "+4" (56:52) na manje od tri i po minuta pre kraja.

Domaće je u igri u samom finišu držao maestralni Kalates, ali je Džejms trojkom na manje od minut pre zvuka sirene vratio goste na "+4" (61:57).

Još jedan krucijalan potez imao je jedan od kandidata za MVP priznanje ove sezone. Bio je Fener blizu ukradene lopte i izjednačenje na 40 sekundi pre kraja, tada se Džejms dokopao lopte i "tačdaun" dodavanjem pronašao Hola koji je "zakucao".

Međutim, Fener se nije predao. Trojku je u narednom napadu pogodio Gudurić i približio svoj tim na samo poen zaostatka.

Mogao je Džejms da postane tragičar, jer za pet sekundi nije izveo loptu iz auta. Fener je imao napad za preokret, Vilbekin šutirao i promašio.

Propustili su domaći i da naprave faul u poslednjih pet sekundi, a Hol "zakucavanjem"potvrdio trijumf Obradovićevog tima.