19°C
04.06.2024.
117.0943
107.3177

NEMICE KAZNILE SVAKU GREŠKU: Novi poraz srpskih rukometašica na Svetskom prvenstvu

09.12.2023. 20:02
Nataša Lovrić
Nataša Lovrić / Izvor: Profimedia

Veliki pad u drugom poluvremenu.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je u danskom Herningu od selekcije Nemačke rezultatom 31:21 (14:12) u meču drugog kola Trećeg grupe druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu.

STEVANOVIĆ OKUPIO DELFINE: Vaterpolisti Srbije počeli pripreme za Evropsko prvenstvoUroš Stevanović

SENZACIJA: Džudisti OJK Beograda osvojili Ligu šampiona, Zvezdi bronzaDžudo

SENZACIJA: Džudisti OJK Beograda osvojili Ligu šampiona, Zvezdi bronza

Miks štafeta Srbije u finalu na Evropskom prvenstvu u OtopenijuAnja Crevar

Miks štafeta Srbije u finalu na Evropskom prvenstvu u Otopeniju

Srpske rukometašice su tako i dalje bez bodova u drugoj fazi šampionata, dok su Nemice upisale osmi bod i nalaze se na prvom mestu ove grupe.

Izabranice selektora Uroša Bregara odigrale su sjajno prvo poluvreme, pružile žestok otpor rivalu, ali je u nastavku meča došlo do velikog pada.

Srpske rukometašice su početkom drugog poluvremena imale 16:16, ali je usledila furiozna serija Nemica od 12:2 koje su kaznile brojne greške našeg tima.

Najefikasniji u ekipi Uroša Bregara je bila Jovana Jovović sa šest golova, dok je šest rukometašica upisalo po dva gola.

Kod reprezentacije Nemačke najbolja je bila Anke Dol sa pet golova, Emili Bolk je imala četiri, kao i Berend, Lojhter i Smits.

Poslednji meč na Svetskom prvenstvu rukometašice Srbije igraju u ponedeljak (15.30) protiv Japana.