LAJOVIĆ NIJE USPEO: Cicipas posle velike borbe prošao u finale!

20.04.2024. 19:00
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Dušan Lajović poražen je u polufinalu Mastersa u Barselonu od Stefanosa Cicipasa rezultatom 2:1 (7:5, 4:6, 6:2).

Lajović je odlično servirao, čak 80% ubačenog prvog servisa od kog je uzeo većinu poena, odličan je bio i procenat na drugi servis, pa je jasno da nije dopustio niti jednu brejk loptu protivniku.

Cicipas je, sa druge strane, servirao nešto slabije, pa je naš teniser zahvaljujući brejku na samom kraju seta uspeo da povede.

Imao je Lajović brejk loptu da stigne do dva gema prednosti sredinom drugog seta, činilo se da je samo malo falilo da dođe i do velike šanse za pobedu, ali se pitao i grčki teniser.

Stefanos Cicipas je igrao sve bolje kako se meč bližio kraju, Lajović sve slabije, pa je Grk dobio drugi set, a treći nije dugo ni trajao.

Uglavnom, odlična epizoda Dušana Lajovića u Barseloni, polufinale je zaista veliki uspeh.