10.10.2014. 12:33 14:35
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Бета/АП

Српски тенисер савладао је Давида Ферера са 6:4, 6:2 после 95 минута игре.

Српски тенисер Новак Ђоковић савладао је Шпанца Давида Ферера са 2:0 у сетовима (6:4, 6:2) и тако обезбедио пласман у полуфинале Мастерс турнира у Шангају. Наредног противника Новак ће добити после дуела Федерер-Бенето.

Иако резултат говори да је ова победа била шаблонска, поготово због чињенице да је светски број један правио брејкове на старту оба сета, то уопште није био случај. Скоро сат времена трајао је први сет, а последњи 10. гем више од 12 минута, где је Новак једва ишчупао две брејк прилике које је Ферер створио својим фантастичним ударцима из форхенда. У другом сету, темпо је спласнуо, што је и логично после маратонског првог периода. Ђоковић је поново пропустио шансу да поведе са 3:0, али је у седмом гему мудром игром на мрежи стигао до брејка и тако повео са 5:2. После тога уследио је рутински финишинг меча српског тенисера, који је овом победом продужио непобедиви низ у Кини, на 28, док је у међусобним дуелима Ђоковић повео са 13-5.

Текстуални пренос меча могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

2. сет - 6:2.

Као и на старту првог, Ђоковић стиже до брејка, 1:0. Трећи гем је поново био маратонски, а после три изједначења, Ферер смањује на 2:1. Оба тенисера чувају свој сервис, 3:2. У седмом гему Новак стиже до трећег брејка у мечу и сада је на корак од победе, 5:2. Новак потом рутински користи другу меч лопту и тако стиже до 28. победе на кинеском тлу ове године.

Новак Ђоковић / Извор: Танјуг

1. сет - 6:4.

Одмах на старту са три директна поена, српски тенисер користи прву брејк шансу и долази до предност од 1:0. Наредни гем Новак осваја без изгубљеног поена, за нешто више од 80 секунди игре, 2:0. Имао је Ђоковић шансу одмах у трећем гему да дође до дуплог брејка, али је на мрежи промашио један релативно лак волеј, па је у наставку Ферер дошао у првог поена на мечу.

Новак без изгубљеног поена, са сувереним сервисом стиже до предности од 5:3. У гему који је трајао више од 12 минута, Ђоковић је искористио четврту сет лопту и тако после 54 минута повео са 1:0 у сетовима.