СП: ГЕЦЕ УГРАБИО „БОГИЊУ“ (1:0)

13.07.2014. 23:53 14:37
SP 2014 Brazil
СП 2014 Бразил / Извор: СД/илустрација

Поготком у 112. минуту фудбалер Бајерна обезбедио Немачкој четврту титулу у историји.

СВЕ ЈЕ ГОТОВО, НЕМАЧКА ЈЕ НОВИ ПРВАК СВЕТА. Сјајно првенство је иза њих, борбена игра у самом финалу и на крају победа као најлепша награда за сав труд и проливени зној. У више него узбудљивој завршној борби за трофеј репрезентација Немачке је голом Мариа Гецеа у другом продужетку успела да савлада Аргентину (1:0) којој је у одсудним тренутцима понестало снаге.

Четврти пут у својој историји „панцери“ су на крову света, може се рећи сасвим заслужено. Од почетка Мундијала кренули су силовито, на сваком сусрету борили су се до последњег атома снаге и заслужено стигли до „Богиње“.

Од почетка утакмице обе екипе показале су да су свесне улога и одмах кренуле отворено. Немци су одмах напали док су са друге стране Аргентинци мало калкулисали. Играло се динамично, борило се за сваку лопту али правих шанси није било. У другом полувремену како је време одмицало све се више „закувавало“ на терену. Немачка је претила, Аргентина вребала своју шансу из контре. С обзиром на то да је по истеку 90. минута на семафору стајало 0:0 приступило се продужецима у којима су концентрисанији били Немци.

112. минут био је одлучујући – Ширле је прошао по страни, Маскерано је уклизао али недовољно добро да заустави сјајну лопту која је стигла до Гецеа. Резервиста јој није дозволио да падне већ је из прве послао у мрежу Ромера за историјски тријумф „панцера“.

Све је јасно, у наредне четири године „Златна богиња“ красиће витрине у трофејној сали Немачке репрезентације.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратити на сајту "Србија Данас".

НЕМАЧКА: Нојер, Хаведес, Хумелс, Крамер (од 30.Шурле), Швајнштајгер, Озил, Клосе (од 88.Геце), Лам, Крос, Боатенг, Милер.

АРГЕНТИНА: Ромеро, Харај, Забалета, Биља, Перез (од 87. Гаго), Игуаин (од 76. Паласио), Меси, Маскерано, Демикелис, Рохо, Лавеци (од 46.Агуеро).

СВЕ ЈЕ ГОТОВО НЕМАЧКА ЈЕ НОВИ ПРВАК СВЕТА!

Аргентинци су дали све од себе да стигну до идеалне шансе за погодак алио сурова одбрана Немачке контролисала је ситуацију на терену.

112. минут 1:0 GOOLLL - ГЕЦЕ - Ширле је прошао по левој страни, Маскерано је посустао а овај идално упослио Гецеа који из прве шаље лопту у мрежу.

Од почетка другог продужетка углавном се игра на средини терена. Све делује тако као да обе екипе чекају крај продужетка и коначне пенале.

Крај првог продужетка. И даље без голова.

97. минут - Хумелс је погрешио Паласио је то искористио али није успео да се снађе баш најбоље и његов покушај лоба није имао ефекта.

Од почетка првог продужетка, Немачка знатно опаснија. На тренутке делује као да Аргентинцима понестаје снаге.

С обзиром на то да и после 90 минута на семафору стоји 0:0, следе продужеци.

80. минут - Како време одмиче, све грубље се игра на терену, Немци све опаснији.

69. минут - У овим моментима Аргентина све чешће напада али је у центру пажње сигурни Нојер.

57. минут -Игуаин је лепо прошао по страни, али је Нојер истрчао и на самој ивици шеснаестерца га зауставио.

47. минут - Велика прилика за Аргентину, али Меси шаље лопту поред гола.

45. минут - Крос је одлично извео корнер, али је после шута Хеведеса "гаучосе" спасила статива.

[[{"fid":"119035","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"SP 2014 Brazil","field_file_image_title_text[und][0][value]":"Foto: Tanjug","field_source_type[und]":"1","field_predefine_image_source[und]":"5164","field_izvor[und][0][value]":""},"type":"media","attributes":{"alt":"SP 2014 Бразил","титле":"Фото: Tanjug","class":"media-element филе-дефаулт"}}]]

39. минут - Меси је искорио своју брзину и размак између Нојер и задње линије одбране. Надмудрио је голмана Немачке али је одбрана успела да спречи погодак.

37. минут - Сјајна шанса за Немачку. Милер је прошао по страни и у срцу шеснаестерца упослио Шурлеа, који је покушао али је одличан Ромеро сачувао свој гол.

30. минут - Аргентина је могла до вођства. Лавеци је лепо пронашао Игуаина овај затресао мрежу и почео да се радује али није обратио пажњу да је судија подигао заставицу и сигнализирао офсајд.

28. минут - Први жути картон на утакмици. Швајнштајгер је добио јавну опомену.

21. минут - Прва велика прилика на утакмици. Погрешио је Крос, Игуаин је одузео лопту умакао је својим чуварима али је са свега шеснаестак метара шутирао поред гола.

19. минут - У овим моментима главна борба води се на средини терена без правих шанси на обе стране.

9. минут - Више се игра на половини Аргентине, али са друге стране "гаучоси" стрпљиво своју шансу вребају из контри.

4. минут - У првој акцији, запретио је Игуаин ударцем искоса али је лопта завршила поред гола.

Од првог судијског звиждука обе екипе кренуле су отворено, свесни чињенице да је улог у овом мечу изузетно велики, фудбалски највећи.