СПРЕМНИ ЗА ЗВЕЗДУ: Каират славио у казахстанском "Ел Класику"!

28.06.2015. 17:31
Trening fudbalera Crvene zvezde
Тренинг фудбалера Црвене звезде / Извор: ФОТО: crvenazvezdafk.com

У последњој провери пред гостовање у Београду клуб из Алма Ате забележио тријумф и наставио борбу за чело табеле.

Фудбалски клуб Каират, казахстански представник који ће бити први противник Црвене звезде у квалификацијама за Лигу Европе, забележио је победу у 18. колу шампионата ове азијске земље, победивши у дербију кола Астану резултатом 2:0 (1:0).

Каират је до десетог тријумфа у првенству стигао головима бразилског везисте Исаела у последњем минуту првог полувремена, док је победу домаћина потврдио Бауржан Исламхан са беле тачке у 52. минуту. Српски интернационалац Жарко Марковић одиграо је свих 90 минута за клуб из некадашње престонице Алма Ате, који је забележио седму победу у последњих осам мечева у првенству.

Овом победом Каират је преузео друго место на табели са бодом више од Астане и четири мање од непораженог Актобеа. Меч између Црвене звезде и Каирата игра се у четвртак од 20.45 часова.