ТРИГЛАВ ЛИГА: Партизан победио Звезду и узео јој последњу наду за фајнал-фор

11.03.2015. 18:46 22:29
Dušan Mandić u vaterpolo derbiju sa Crvenom zvezdom
Душан Мандић у ватерполо дербију са Црвеном звездом / Извор: МН Press

Црно-бели су се победом у "вечитом дербију" (12:9) изједначили са љутим ривалом на табели, после чега су оба клуба остала без шансе за пласманом у завршницу. Раднички је победом над сплитским Morrnarom потврдио учешће на фајнал-фору.

Ватерполисти Партизана савладали су вечитог ривала Црвену звезду резултатом 12:9 (4:3, 2:2, 2:1, 4:3) у мечу 20. кола регионалне Триглав лиге играном на пливалишту на Бањици.

Победом Партизана српски ватерполо спао је на само једну наду за пласман на завршни турнир регионалне лиге, крагујевачки Раднички, пошто ниједан од вечитих ривала два кола пре краја такмичења више нема ни теоретске шансе да се пласира на фајнал-фор.

Црно-бели су  водили током највећег дела меча, током којег је Звезда само у два наврата успела да стигне до изједначења (1:1 и 3:3), последњи пут већ крајем прве четвртине. Од тог момента екипа Владимира Вујасиновића имала је контролу резултата и одржавала предност од једног до два гола све до почетка последњег периода, када је Партизан први пут стигао до три гола "вишка" (9:6).

Vaterpolisti Partizana i trener Vladimir Vujasinović
Ватерполисти Партизана и тренер Владимир Вујасиновић / Извор: МН Press

Домаћи тим је у последњих осам минута одиграо доста боље и три минута пре краја стигао до максималних пет голова предности (12:7). Најзаслужнији за такав исход сигурно је био репрезентативац Србије Душан Мандић који је чак пет пута савладао голмана гостију Марка Драксимовића. Гаврил Суботић два пута се уписао у листу стрелаца у редовима домаћина, док су по један гол постигли Вицо, Репановић, Гогов, Манојловић и Стојановић.

На другој страни, из слабе партије црвено-белог састава, истакли су се само Браћа Рашовић - Страхиња са три и Виктор са два поготка, док је у мрежи Слободана Сора завршио по један ударац Драшовића, Томашевића, Његована и Рацкова.

Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde
Ватерполисти Радничког у финалу Купа Србије 2014. године против Црвене звезде / Извор: МН Press

Што није успело "вечитима", надомак је руке крагујевачком Радничком. Вицешампион Европе је у крагујевачком "Парку" савладао сплитски Морнар истим резултатом и потврдио треће место. Два кола пре краја такмичења екипа из срца Шумадије има три бода предности у односу на први тим који се налази испод оне зоне која води на завршни турнир (Јадран из Херцег Новог).

Тим Уроша Стевановића је до петог тријумфа у другој фази такмичења одвео тандем Дедовић - Петковић који су постигли по три поготка за домаћи састав, док су по једном стрелци били Трајковић, Богдановић, Врлић, Вуксановић, Ћук и Тохољ.

Четврти наш клуб у овом текмичењу, новосадска Војводина, савладала је на гостовању у Сплиту домаћи ПОШК резултатом 10:5 и задржала се на деоби првог места плеј-аут групе која се бори за опстанак у регионалном такмичењу.