27.02.2016. 19:05
Detalj s utakmice Partizan - Crvena zvezda
Детаљ с утакмице Партизан - Црвена звезда / Извор: МН Press

На стадиону у Хумској одигран 150. "вечити дерби", у оквиру 24. кола Суперлиге Србије.

Фудбалери Црвене звезде уписали су још једну првенствену победу, и то најважнију, против Партизана. У 150. "вечитом дербију" на стадиону у Хумској, црвено-бели су славили са 2:1. Голове су дали Луис Ибањез и Уго Вијеира, док је једини стрелац за "парни ваљак" дао (такође) странац, Седрик Гогуа. Након ове победе, Звезда је само потврдила прво место и предност у односу на Партизан сада је 32 бода. Такође, црвено-бели су наставили традицију побеђивања у дербијима, са округлим бројем.

Меч су обележиле и спорне одлуке судија Влада Глођовића, а саопштење Партизана о њима можете да прочитате ОВДЕ

ВЕЧИТИ ДЕРБИЈИ: Партизану не пријају јубиларци (ВИДЕО)

Уочи почетка утакмице, играчи су били загрљени, поводом Светског дана борбе против ретких болести. Такође, у уводним тренуцима Гробари су направили бакљаду, тако да су први минути одиграни у диму. У првих десетак минута, иницијативу су имали црно-бели, мада је и Звезда имала једну контру. У 12. минуту, у казненом је оборен Немања Михајловић, али судија Владо Глођовић није свирао пенал. Због тога су протестовали играчи, али и клупа Партизана, на челу са шефом струке Иваном Томићем. У 18. минуту, после центаршута са десне стране, највиши у скоку био је новајлија Седрик Гогуа. Дефанзивац из Обале Слоноваче искористио је одличну лопту, још једног дебитанта у "вечитом дербију", Михајловића. Дамир Кахриман је само погледом испратио лопту.

ПАРТИЗАН ОШТЕЋЕН ИЛИ НЕ? Да ли је био пенал? (ВИДЕО)

ПЕНАЛ, ИПАК НЕ: Погледајте како је Иван Томић ПОБЕСНЕО (ВИДЕО)

ЗБОГ ОВОГА ће ГОГУА вечно памтити деби у вечитим дербију (ВИДЕО)

На изједначење се није чекало дуго, пошто је у 25. минуту Луис Ибањез извео слободан ударац, а због лоше поставке у живом зиду Бојан Шаранов није могао боље да реагује. Убрзо је Партизан могао до новог вођства, али је Ален Стевановић (стрелац на претходном дербију) промашио зицер. Тачније, Кахриман је одбранио шут са неколико метара, али је Стевановић могао много боље. Центрирао је опет Михајловић, који је константно правио проблеме противнику по левој страни. Потпуни преокрет је донео Уго Вијеира (16. гол сезони). Португалац је искористио додавање Славољуба Срнића, и главом савладао Шаранова. Подсетимо, Вијеира је био стрелац и у претходном дербију.

Погледајте кореографију навијача Звезде и ПРОЗИВКУ за партизановце (ФОТО)

ЗА ТИЛИ ЧАС: Ибањез и Вијеира утишали Партизановце (ВИДЕО)

На паузи између полувремена, ни Томић ни Божовић нису  правили измене, али је у 53. минуту уместо Валерија Божинова шансу добио Партизанов "клинац"  Душан Влаховић ( најмлађи дебитант). Неколико минута касније ушао је Небојша Косовић, уместо капитена и новог рекордера по наступима у "вечитом дербију" (26), Саше Илића. У 65. минуту, после фаула над Брашанцем, Михајловић је извео "слободњак", али преко гола.

НАЈМЛАЂИ ДЕБИТАНТ: Влаховић оборио рекорд Луке Јовића и ушао у историју дербија (ВИДЕО)

Од 72. минута Звезда је играла са десеторицом, пошто је Александар Луковић добио други жути картон због прекршаја. До краја утакмице, било је прилика на  обе стране, али не и промене резултатета. У послеледњим тренуцима шансу  је добио и Михајло Ристић, уместо Срнића. Као и Ненад Гаврић, уместо Вијеире кога су навијачи Звезде скандирали. Последње тренуке обележила је иницијатива домаћина, али без резултата.

Партизан - Црвена звезда 1:2

Стрелци: Гогуа 18. - Ибањез 25, Вијеира 33.

Стадион: Партизана