БУРНО ПРВО И СЛАБО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Звезда освојила три бода у дуелу са Крагујевчанима

12.05.2024. 17:24
Crvena zvezda - Radnički 1923
Црвена звезда - Раднички 1923 / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде дочекали су Раднички из Крагујевца у утакмици 35. кола Суперлиге Србије. Црвено-бели су славили са 3:2, а интересантно је да су сви голови виђени у првом делу.

Феноменално прво полувреме је виђено на стадиону “Рајко Митић”. Повела је Звезда преко Шерифа Ендијаја који је петом затресао мрежу гостију.

Раднички је изједначио четири минута касније. Стрелац је био Василије Ђурић.

Након тога је само за шест минута од 29. до 35. Црвена звезда преко Хванга и Шерифа Ендиаја дошла до два гола предности.

Ипак, ни то није био коначан резултат у првом делу. Вижди Сали је у 39. минуту натерао Омрија Глазера да по други пут у мечу вади лопту из мреже.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ 1923 3:2 (3:2)

Стрелац: Ендиај 19, 29, Хванг 35. - Ђурић 23, Вижди 39.

Стадион: "Рајко Митић"

Судија: Ненад Минаковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Мијаиловић, Драговић, Спајић, Родић, Стаменић (од 56. Мимовић), Канга (од 56. Шљивић), Олајинка, Хванг, Иванић (од 74. Катаи), Ендијај (од 74. Красо). Тренер: Милојевић.

РАДНИЧКИ: Лековић, Ћосић (од 46. Милошевић), Митровић, Шербечић, Дадић (од 46. Пецељ), Видовић (од 46. Алексић), Ђурић (од 67. Букумира), Вижђи (од 67. Бевис), Видосављевић, Глушчевић, Ивеља. Тренер: Дудић.

Није много пао темпо у наставку, али шанси практично и даније било, поготово када се упореди са први делом. Вероватно зато што је резулатат одговара старом/новом шампиону, па изабраници Владана Милојевића нису хтели да ризикују превише.

Звезда је успела да дође до три бода, а Раднички није успео да дође до резултата који их би их погурао у борби за одлазак у Европу.

Како је текао меч можете прочитати овде.

КРАЈ - 3:2

Готов је меч. Звезда је победила.

80'

Велика прилика за домаће

Пуцали су Шљивић и Катаи, али није дошло до промене резултата.

74'

Далеко неинтересантије друго полувреме

У наставку има ритма, али нема много прилика за гол. Уместо Мирка Иванића је ушао Александар Катаи, а Жан Филип Красо мења Шерифа Ендиаја.

60'

Шутирао је Мимовић

Десни бек домаћих је ушао у шеснаестерац, али је изблокиран његов шут.

56'

Двострука измена код Звезде

Ушли су Мимовић и Шљивић, а изашли су Стаменић и Канга.

51'

Шанса за Ендиаја

Имао је прилику за трећи гол нападача Звезде, али није био прецизан.

46'

Три измене код гостију

Раднички је почео у наставку са три промене. Изашли су Дадић, Видовић и Ћосић, а ушли су Милошевић, Алексић и Пецељ.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - 3:2

Пробао је Канга из слободњака у засутавном времену, али лопта је отишла преко гола.

39'

Црвена звезда - Раднички 1923 3:2

Не дају се гости. Вижди Сали је смањио резултат на 3:2.

35'

Црвена звезда - Раднички 1923 3:1

Нови гол Звезде. После феноменалне акције Олајинке погодио је Хванг.

33'

Нови шут у оквир гола Радничког

Лепо је прошао Иванић, а Мијаиловић је шутирао, али право у Лековића.

29'

Црвена звезда - Раднички 1923 2:1

Опет води Звезда. Шефир Ендиај је постигао други гол. Овога пута главом после центаршута Олајинке.

28'

Покушао је Хванг

Корејац је шутирао са велике удаљености, али није био прецизан.

23'

Црвена звезда - Раднички 1923 1:1

Кратко је трајала радост домаћих. Василије Ђурић је после центаршута Глушчевића поравнао резултат.

19'

Црвена звезда - Раднички 1923 1:0

Повела је Црвена звезда. Борбени Срђан Мијаиловић је отео лопту на ивици шеснаестерца упитио је као Ендиају који је петом спровео у мрежу.

12'

Срећа је била уз Крагујевчане

Срђан Мијаловић је шутирао из даљине. Закачила је некога на пута ка голу, али је завршила тик поред гола.