ВЕЧЕ АНДРИЈЕ ЖИВКОВИЋА: Србин ПРЕСУДИО Олимпијакосу и избацио га из трке за титулу!

12.05.2024. 23:05
Andrija Živković
Андрија Живковић / Извор: Танјуг/АП Photo/Giannis Папаникос

Фудбалери ПАОК-а савлаали су Олимпијакос резултатом 2:0 у великом дербију грчког шампионата.

Најзаслужнији за победу Солуњана био је српски репрезентативац Андрија Живковић са асистенцијом и голом којим је печатирао крах гостију из Пиреја на Тумби.

Био је ово дуел за титулу, која је тренутно најближа АЕК-у који има меч мање и сада је на само бод размака од ПАОК-а два кола пре краја.

Финалиста Лиге Конференција Олимпијакос се овим поразом практично опростио од титуле и за ову сезону.

ПАОК је иначе повео у 26. минуту преко Тајсона коме је на атрактиван начин - "маказицама", лопту сервирао Живковић.

Бразилац је потом погодио гол гостију за делиријум црно-белог стадиона.

Солуњани су одиграли одличан меч, затворили све прилазе свом голоу, а онда у 65. минуту нокаутирали госте - Живковић је поготком крунисао своју сјајну партију.

Отворио му се простор у контри, била је то више него изгледа прилика за брзоногог српског репрезентативца, коју је он материјализовао рутинском егзекуцијом.