ДАЛАС У ФИНАЛУ ЗАПАДА: Дончићев трипл-дабл и преокрет Маверикса у завршници

19.05.2024. 09:45
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Танјуг/АП Photo/Tony Gutierrez

Кошаркаши Далас Маверикса први су финалисти Западне конферецније пошто су у шестом мечу савладали Окалхома Сити Тандере са 117:116 и тако славили са 4:2 у серији. У финалу ће играти са победником серије између Денвера и Минесоте.

Далас је имао резултатски заостатак у већем делу утакмице. На полувремену су Маверикси заостајали 16 поена, на уласку у последњу деоницу седам поена. Међутим, потпуни преокрет се догодио у последњих неколико минута.

Пи Џеј Вашингтон из Даласа направио је фаул док лопта није била у игри. Шеј Гилџус-Александер је погодио слободно бацање, да би поене постигао и Чет Холмгрен, а Оклахома је повела 116:115. Међутим, Гилџус-Александер је направио фаул при шуту за три поена у последњем нападу ДАласа, а управо се Пи Џеј Вашингтон нашао на линији за слободна бацања. Погодио је прва два, треће пшромашио, али је и то било довољно за победу и пласман у финале.

Јунак Даласа постигао је девет поена у овом мечу и свих девет у последњој деоници. Лука Дончић је имао трипл-дабл учинак са 29 поена уз по 10 скокова и асистенција, док су Кајри Ирвинг и Дерик Џонс постигли по 22 поена. У Оклахоми је најефикаснији био Гилџус-Александер са 36 поена, Џејлен Вилијамс је постигао 22, а Чет Холмгрен поен мање.